/  / Renault Traffic III do poprawki

Renault Traffic III do poprawki

UOKIK|
null
© Renault
null

Generalny importer Renault na polskim rynku – z powodu różnych możliwych usterek fabrycznych – przygotował akcję naprawczą modelu Renault Trafic III.

Otóż w niektórych egzemplarzach Renault Trafic III – wyprodukowanych do 26.09.2014 – występuje możliwość odkręcenia się śrub mocujących zespół pedałów i/lub pęknięcia wspornika pedałów oraz możliwość poluzowania się linki hamulca parkingowego. Może to skutkować hałasem dochodzącym z okolicy zespołu pedałów i możliwością pęknięcia wspornika zespołu pedałów oraz możliwością odblokowania hamulca parkingowego.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 24 egzemplarze.

Kolejna parta samochodów Renault Trafic III z możliwą usterką fabryczną to auta wyprodukowane w okresie do 14.10.2014. W tym akurat przypadku mogły zostać niedostatecznie dokręcone nakrętki i śruby mocujące dolne wahacze przedniego zawieszenia. Może to skutkować hałasem dochodzącym z przodu pojazdu i możliwością nieprawidłowego zachowania się pojazdu na drodze (ściąganie, utrudnione pokonywanie zakrętów).

W ramach tej akcji naprawczej do sprawdzenia na polskim rynku będzie 57 samochodów.

Tymczasem w egzemplarzach Renault Trafic III wyprodukowanych do 16.11.2014 może wystąpić uszkodzenie wiązki elektrycznej kabiny w wyniku ocierania się o mechanizm wycieraczek przedniej szyby. To może skutkować brakiem możliwości uruchomienia wycieraczek przedniej szyby i/lub brakiem możliwości uruchomienia silnika pojazdu.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest 148 samochodów Renault (patrz TUTAJ).

Generalny importer Renault listem poleconym poinformuje właścicieli samochodów o sytuacji i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania oględzin pojazdu i przeprowadzenia stosownych czynności.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane