/  / Renault Talisman najlepszy w klasie średniej?

Renault Talisman najlepszy w klasie średniej?

null
© Renault
null

Francuska limuzyna weszła do oferty w roku ubiegłym, wzbudzając niemałe zainteresowanie. Reprezentant Renault ma kilka mocnych stron, ale jak wypada na tle konkurentów choćby ze stajni Volkswagena czy Forda?

W jednym z ostatnich wydań tygodnika "Motor" opublikowano obszerne porównanie z udziałem łącznie dziewięciu reprezentantów wśród modeli klasy średniej. Do megatestu wybrano egzemplarze o nadwoziu typu sedan lub liftback, które mają pod maską silniki wysokoprężne o mocy od 130 do 150 koni mechanicznych.

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć graczy o ugruntowanej pozycji rynkowej – takich jak chociażby Ford Mondeo i Opel Insignia, jak również Volkswagen Passat i Skoda Superb. Ale w stawce pojawili się jednocześnie nowi gracze w stylu Renault Talismana. Jak na tle tego doborowego towarzystwa wypadła francuska limuzyna, która zastąpiła w ofercie wysłużoną Lagunę? Czy przekonała czymś do siebie testujących?

Jak się okazało, Renault Talisman wypadł w tej trudnej próbie bardzo dobrze. Wskoczył nawet na wysokie, drugie miejsce ustępując pola tylko reprezentantowi marki Skoda. Atuty francuskiej limuzyny to m.in. wysoki komfort jazdy, atrakcyjna stylistyka, niezła przestronność (szczególnie na przednich siedzeniach), poprawiający prowadzenie układ kół skrętnych 4Control czy sama cena – najniższa w całym zestawieniu.

Cały test modeli klasy średniej znaleźć można w wydaniu tygodnia Motor 19/2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane