/  / Renault Talisman będzie kosztować...

Renault Talisman będzie kosztować...

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

We Francji podano właśnie ceny na nowy model spod znaku rombu – Renault Talisman. Limuzyna kosztuje od 27 900 euro, natomiast kombi startuje od 29 100 euro.


Renault rozpoczyna nową przygodę w segmencie D. Do konkurentów Talismana zaliczają się m.in. Peugeot 508 oraz Volkswagen Passat. Jedną z cech wyróżniających nowego Renault jest odważnie zaprojektowana maska ze światłami do jazdy dziennej LED, które kształtem przypominają literę "C" stykającą się niemal ze zderzakiem.

Bazą dla Talismana jest modularna platforma CMF, jaką stosuje w swoich modelach alians Renault-Nissan. W wersji sedan "kufer" oferuje pojemność od 608 dm3, natomiast kombi – od 572 do blisko 1700 dm3 (według normy VDA).

We Francji od 27 900 EUR
Na rodzimym rynku francuskim Renault Talisman w wersji sedan będzie można zamawiać w salonach poczynając od 3 listopada, natomiast w przypadku kombi będzie to początek przyszłego roku.

Talisman został wyceniony bazowo od 27 900 euro. Dopłata do kombi wynosi w zależności od wersji między 1200 a 1400 euro. Do wyboru przewidziano pięć różnych wersji wyposażenia, a paleta dostępnych jednostek napędowych obejmuje trzy silniki wysokoprężne – o mocy maksymalnie 110, 130 oraz 160 KM, jak również 200-konnego benzynowca TCe.W późniejszym czasie do oferty Talismana dołączą kolejne propozycje. W tym benzynowy silnik Energy TCe 150 w konfiguracji z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową EDC. W omawianej wersji średnie zużycie paliwa zaczyna się według deklaracji producenta od około 5,6 l/100 km w cyklu mieszanym.

Co w standardzie?
Wyposażenie fabryczne każdej z wersji Renault Talismana obejmuje na rynku francuskim m.in. wspomniane wyżej światła do jazdy dziennej LED, tempomat z ogranicznikiem prędkości, elektroniczny hamulec postojowy, cyfrowe zegary TFT, dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, jak również pokryty skórą wieniec kierownicy.

Najbardziej prestiżowa wersja – czyli Initiale Paris – w przypadku Talismana kosztuje natomiast od 38 700 euro. Jak na "okręt flagowy" przystało, wyposażenie jest bogate i obejmuje m.in. tapicerkę ze skóry licowej Nappa w kolorze szarym cieniowanym lub jednolitym czarnym, podgrzewane fotele przednie z 10 możliwymi ustawieniami + funkcja masażu, system multimedialny R-Link 2 z ekranem o przekątnej 8,7" oraz nagłośnienie Bose Surround, jak również układ czterech kół skrętnych z amortyzatorami o zmiennej charakterystyce.

Premiera w Polsce
Renault Talisman – a także model Megane czwartej generacji – już niedługo będzie mogła obejrzeć z bliska publiczność w Polsce. Pokaz odbędzie się podczas targów Fleet Market 2015 w Warszawie (24 listopada).

Jak planuje generalny importer, Talisman oraz nowe Renault Megane pojawią się w salonach dealerskich nad Wisłą w roku 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane