/  / Renault Megane GT – Na sportowo

Renault Megane GT – Na sportowo

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Sportowe aspiracje nowego Megane podkreśla wersja GT, która wzoruje się na gamie Renault Sport. Megane GT będzie dostępne równocześnie z wejściem na rynek "zwykłego" Megane.

Nowe Renault Megane GT wyróżnia się zaprojektowanym na sportowo przednim zderzakiem oraz większym wlotem powietrza i zmienioną kratką osłony chłodnicy w formie plastra miodu. Design tylnej części wzmacniają dwie chromowane rury układu wydechowego, stworzone na podobieństwo przednich wlotów powietrza i okalające dyfuzor rodem z wyścigów F1.

Wersja sportowa proponowana jest z lakierem "Bleu Iron" z elementami w kolorze "Dark Metal" w przedniej części pojazdu oraz na osłonach lusterek. Megane GT to również sportowe fotele i diamentowe aluminiowe obręcze kół o średnicy 18 cali, zaprojektowane przez Renault Sport.

Jak zapowiada producent znad Sekwany, wersja Megane GT ma być dostępna w sprzedaży równocześnie z wejściem na rynek "zwykłego" Megane. Premiera na rynku polskim – wiosna 2016.

Zgrabna sylwetka
W porównaniu z poprzednikiem nowe Megane obniżono o 25 milimetrów. Rozstaw kół został poszerzony o 47 mm z przodu i o 39 mm z tyłu. Proporcje pojazdu podkreślają jego sportową sylwetkę z dłuższym rozstawem osi (+28 mm) i krótszym tylnym zwisem.

Ciekawym zabiegiem stylistycznym w Megane są światła do jazdy dziennej LED, które kształtem przypominają literę "C" stykającą się niemal ze zderzakiem. Z kolei linia świateł tylnych poszerza optycznie nadwozie i sprawia wrażenie, że auto pewniej trzyma się drogi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane