/  / Renault Kwid – Crossover dla ludu

Renault Kwid – Crossover dla ludu

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kwid to nowe auto z segmentu miejskich crossoverów. Poza atrakcyjną linią nadwozia kusi czymś jeszcze – wyjątkowo przystępną ceną. Czy Kwid pojawi się w Europie?

Renault Kwid – przygotowany w pierwszej kolejności z myślą o klientach na rynkach pozaeuropejskich (w tym Indie) – powstał na bazie modułowej platformy CMF-A aliansu Renault-Nissan. Auto charakteryzuje się krótkim przednim i tylnym zwisem oraz zwiększonym prześwitem (180 mm). Do tego dochodzi podwyższona pozycja za kierownicą.

Wymiary Kwida – 3,68 m długości i 1,58 m szerokości – są dostosowane do warunków jazdy po mieście.

W zależności od wersji Renault Kwid oferuje szereg nowoczesnych elementów wyposażenia takich jak multimedialny system nawigacyjny Media-Nav z 7-calowym ekranem dotykowym oraz technologią Bluetooth.

Bardzo ważny element oferty to też sama cena. Według zapowiedzi koncernu, Renault Kwid będzie kosztować w Indiach od 300 do 400 tys. rupii (w przeliczeniu 4 300 – 5 700 euro). Auto trafi na lokalny rynek w drugiej połowie bieżącego roku.


Według niektórych źródeł branżowych istnieje realna szansa, że w przyszłości powstanie wersja Kwida i na rynek europejski, firmowana logo marki Dacia.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane