/  / Renault Kadjar puka do listy TOP-10

Renault Kadjar puka do listy TOP-10

null
© Renault
null

Francuski crossover – mimo jeszcze dość krótkiej kariery rynkowej – coraz śmielej poczyna sobie w statystykach popularności na rodzimym rynku nad Sekwaną.

W marcu Renault Kadjar – debiutujący w salonach marki w drugiej połowie ubiegłego roku – zanotował we Francji rezultat na poziomie nieco ponad 4 700 rejestracji. To wystarczyło do zajęcia miejsca #9 wśród motoryzacyjnych bestsellerów nad Sekwaną.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy to już drugi taki przypadek, kiedy omawiany reprezentant Renault wskakuje do rankingu TOP-10. A przecież w przypadku modelu w takim przedziale cenowym co Renault Kadjar nie jest to wcale łatwe osiągnięcie.

Jako ciekawostkę warto dodać, że Kadjar równocześnie znalazł się w czołówce zestawienia rynku polskiego dla modeli, które po pierwszym kwartale A.D. 2016 mogą pochwalić się największym wzrostem rejestracji w ujęciu ilościowym (PATRZ TUTAJ).Na chwilę wróćmy jeszcze do Francji. Tam liderem sprzedaży miesięcznej oraz za cały kwartał jest aktualnie Renault Clio, które toczy pasjonującą rywalizację z Peugeot 208. A wspomniany wyżej Kadjar w rankingu liczonym od początku bieżącego roku ląduje na miejscu #12.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane