/  / Renault Kadjar – Kompaktowy crossover Francuzów

Renault Kadjar – Kompaktowy crossover Francuzów

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Tak w całej okazałości prezentuje się Renault Kadjar. Francuska marka zapowiada swoją nowość jako większego brata Captura.

Renault Kadjar – mierzące 4,45 m długości oraz 1,84 m szerokości – w gamie francuskiej marki zajmie miejsce właśnie między wspomnianym wyżej Capturem a Koleosem, który w kolejnym wcieleniu (rok 2016) jeszcze nieco urośnie.

Kadjar oficjalnie ujrzy światło dzienne podczas marcowej wystawy Genewa 2015. Samochód z rombem na masce powstał na płycie podłogowej CMF-C/D, którą na swoje potrzeby wykorzystuje też należąca do tego samego koncernu siostrzana marka Nissan.

"Francuz" będzie dostępny w wersji z napędem na przednią oś oraz 4x4. W tym drugim przypadku kierowca będzie mógł skorzystać z trzech różnych ustawień (Auto, Lock oraz 2WD). Prześwit samochodu to 190 mm, natomiast kąt najazdu i zejścia wynosi odpowiednio 18 oraz 25 stopni.

W kabinie modelu Kadjar pojawi się nowy system multimedialny Renault R-Link 2. To ten sam układ, który uprzyjemnia podróżowanie i codzienną eksploatację Espace kolejnej generacji.

Mało wiadomo na razie oficjalnie na temat gamy silnikowej dla Kadjara. Marka znad Sekwany zapowiada tylko, że będą to jednostki plasujące się w czołówce segmentu pod względem ekonomiki paliwowej oraz średniej emisji dwutlenku węgla.

A kiedy Kadjar pojawi się w Polsce? Z tego, co wiemy od generalnego importera, sprzedaż ruszy nad Wisłą mniej więcej w połowie bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane