/  / Renault i Alain Prost przedłużają współpracę

Renault i Alain Prost przedłużają współpracę

Renault|
null
null

Grupa Renault i czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Alain Prost informują o przedłużeniu współpracy na najbliższy rok.

Alain Prost, jako ambasador Renault od 2012 r. i konsultant Renault Sport F1, podejmie w tym sezonie dodatkowe obowiązki. Oprócz promowania marki Renault czterokrotny mistrz świata będzie także występował jako doradca przy Komitecie Wykonawczym Renault Sport F1.

W ramach tej funkcji Prost pojawi się na wielu wyścigach Grand Prix Formuły 1 i innych imprezach spoza głównego kalendarza takich jak World Series by Renault.

Alain Prost i Renault mają długą, wspólną historię. W latach 1981-1983 Prost rozpoczynał karierę w Formule 1 jako kierowca w zespole Renault Elf. W tym okresie zwyciężył w dziewięciu Grand Prix, a w 1983 r. zabrakło mu tylko dwóch punktów do uzyskania tytułu mistrza świata. W 1993 r. Prost ponownie związał się z Renault, dołączając do zespołu Williamsa. W ostatnim roku kariery w wyścigach Formuły 1 całkowicie zdominował mistrzostwa, odnosząc siedem zwycięstw i zdobywając swój czwarty, ostatni już tytuł mistrza świata.

"Wielkie doświadczenie w wyścigach Formuły 1, połączone z inteligencją i entuzjazmem Alaina dla tej dyscypliny sportu, okazały się dla nas bardzo cenne zwłaszcza, że staramy się umocnić naszą pozycję dostawcy silników dla czterech stajni - mówi Jean-Michel Jalinier, prezes i dyrektor generalny Renault Sport F1. "Przedłużenie współpracy daje nam możliwość wykorzystania jego wiedzy i doświadczenia także w tym roku. To prawdziwy atut tym bardziej, że w 2014 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące silników, które stawiają przed nami kolejne wyzwania techniczne".

"Firma Renault zapisała wiele kart w długiej historii wyścigów F1, a każde jej przedsięwzięcie kończyło się sukcesem - dodaje Alain Prost. "Niektóre z najpiękniejszych osiągnięć
w mojej karierze również wiążą się z silnikami Renault. W zeszłym roku mogłem przekonać się, że Formule 1 niezmiennie towarzyszy pasja i dokładność, widoczne szczególnie podczas pracy nad nową jednostką na rok 2014. Nadal będę dzielił się z Renault swym doświadczeniem i wiedzą o sporcie, doradzając w sprawach strategicznych i technicznych. Wszyscy przeżywamy bardzo ekscytujący czas, a działając razem, mamy naprawdę duże możliwości".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane