/  / Renault Clio w kraju pizzy

Renault Clio w kraju pizzy

null
© Renault
null

Nie od dziś wiadomo, że rynek włoski zdominowany jest przez modele marek rodzimych takich jak przede wszystkim Fiat oraz Lancia. W lipcu wysoką pozycję w rankingu zdobyło jednak Renault Clio.

Jak wynika z podsumowania wyników sprzedaży na rynku włoskim, w lipcu wysokie, czwarte miejsce wśród najpopularniejszych modeli osobowych na Półwyspie Apenińskim zajęło Renault Clio. Osiągnięty wynik nieco ponad 3 800 rejestracji okazał się lepszy od tak groźnych konkurentów marek rodzimych we Włoszech jak Lancia Ypsilon oraz Fiat 500L.

Clio nie było jednak w stanie poważnie zagrozić pierwszej trójce najpopularniejszych modeli we Włoszech, którymi są kolejno modele Fiata: Panda, Punto oraz "pięćsetka". Do tego ostatniego modelu, wytwarzanego w tyskich zakładach Fiat Auto Poland, reprezentantowi Renault zabrakło nieco ponad 500 rejestracji.

W zestawieniu łącznym liczonym od stycznia, Renault Clio plasuje się na pozycji szóstej (26 200 egzemplarzy), notując dość wyraźną stratę do piątej na liście Lancii Ypsilon. Liderem zestawienia jest natomiast Fiat Panda, która pewnie zmierza po tytuł lidera sprzedaży na rynku włoskim na koniec całego roku kalendarzowego (64 800 sztuk).


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane