/  / Renault Clio 4 po zmianach

NOWOŚĆ | Renault Clio 4 po zmianach

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Najchętniej kupowany model Renault w Europie doczekał się zmian modernizacyjnych. Przy okazji liftingu w gamie Clio debiutuje nowy diesel o mocy 110 KM.

Renault Clio czwartej generacji – debiutujące w roku 2012 – było pierwszym modelem marki, w którym zastosowano nowe rozwiązania stylistyczne będące dziełem stylistów pracujących pod kierunkiem Laurensa van den Ackera. Samochód został dobrze przyjęty przez klientów, którym przypadła do gustu dynamiczna stylistyka z mocno wyeksponowanym logo na masce.

Czas jednak płynie nieubłaganie, a nawet i najładniejsza linia nadwozia z czasem może się na rynku nieco opatrzeć – tym bardziej, że i konkurencja w omawianym segmencie europejskiego rynku cały czas podkręca tempo.

Dopieszczona kabina
Zmiany w stylistyce zewnętrznej wyostrzyły wizualnie linię Renault Clio. Atrapa wlotu powietrzna do chłodnicy została lekko przeprojektowana – podobnie jak układ dolnej części maski pod zderzakiem. W wyższych wersjach wyposażenia będzie można zamówić przednie reflektory LED Pure Vision wraz ze zintegrowanymi światłami diodowymi do jazdy dziennej, które tworzą kształt niczym litera "C".W kabinie pasażerskiej zastosowano lepszej jakości materiały wykończeniowe. Producent znad Loary zapewnia, że wcześniej zarezerwowano je dla samochodów z wyższych segmentów. Do dyspozycji użytkowników Clio jest cały szereg rozwiązań ułatwiających jazdę oraz – dostępny po raz pierwszy w modelu Renault z segmentu B – układ nagłośnienia firmy Bose.

Ceny poznamy w lipcu
Do gamy jednostek napędowych Clio wprowadzono nowość w postaci topowego silnika wysokoprężnego 1.5 dCi 110, do którego "przyklejono" 6-biegową przekładnię mechaniczną. Nowa jest także konfiguracja obejmująca benzynowe TCe 120 oraz "manuala" z 6 przełożeniami (wcześniej dostępna z tym silnikiem była tylko dwusprzęgłowa przekładnia EDC).

Ceny nowego Renault Clio w Polsce zostaną ogłoszone na początku lipca wraz z otwarciem zamówień na ten model.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane