/  / Rekordowy Focus 1.0 EcoBoost

Rekordowy Focus 1.0 EcoBoost

Ford|
null
© Ford
null

Dwóch Norwegów dokonało niebywałego wyczynu, pokonując Fordem Focusem z silnikiem benzynowym 1.0 EcoBoost 125 KM dystans aż 1 619 km wyłącznie na jednym baku paliwa.

Na całej trasie Knut Wilthil oraz Henrik Borchgrevink osiągnęli średnie spalanie rzędu 3,3 l/100 km. Dla porównania, dane fabryczne omawianej wersji Focusa podają oficjalne spalanie na poziomie około 5 l/100 km.

Trwająca łącznie 28 godzin wyprawa rozpoczęła się w niewielkiej norweskiej miejscowości położonej za Kołem Polarnym, a zakończyła ostatecznie w Oslo, kiedy bak samochodu był już zupełnie pusty.

Średnia prędkość podczas podróży wyniosła około 60 km/h. W trakcie drogi śmiałkowie starali się jak najmniej hamować i ograniczać do minimum korzystanie z takich urządzeń w aucie jak np. klimatyzacja.

Benzynowy silnik 1.0 EcoBoost to dwukrotny triumfator konkursu International Engine of the Year edycja 2012 oraz 2013. Koncern oferuje tą konstrukcję w gamie takich modeli na rynku europejskim jak Fiesta, B-Max, wspomniany Focus oraz C-Max/Grand C-Max.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane