/  / Rapid atakuje czołówkę

RANKING TOP 50 | Rapid atakuje czołówkę

IBRM SAMAR|
null
© Skoda
null

Oto ranking 50 najpopularniejszych osobówek na polskim rynku za luty 2015. Czołówka zestawienia zdominowana jest przez modele kompaktowe, wśród których wyróżnia się zwłaszcza jeden gracz – Skoda Rapid.

Według metodologii stosowanej przez SAMAR – opartej na danych pochodzących z bazy CEP, najczęściej rejestrowanym modelem w segmencie nowych aut osobowych polskiego rynku pozostaje Skoda Octavia. Nie inna sytuacja ma miejsce w lutym bieżącego roku: "czeszka" ponownie zdeklasowała konkurencję i jako jedyny gracz w stawce przekroczyła wynik 1 000 egzemplarzy – dokładnie 1 242 egzemplarze.

Na miejsce drugie wysforował się natomiast Ford Focus. Wynik uzyskany przez kompakt spod znaku błękitnego owalu wyniósł w lutym prawie 950 egzemplarzy. Ford musi jednak zachować czujność, ponieważ niebezpiecznie blisko czai się kolejny gracz zestawienia – czyli Skoda Rapid. Model znad Wełtawy uzyskał rezultat wynoszący 930 egzemplarzy.

Rapid poprawił jeszcze o jedno oczko i tak już wysoką pozycję w rankingu miesięcznym za styczeń, kiedy to był czwarty. Warto dodać, że w zestawieniu łącznym za dwa miesiące bieżącego roku do Rapida należy nawet pozycja wicelidera polskiego rynku (prawie 2 000 rejestracji) – lepszym wynikiem w całej stawce legitymuje się tylko wspomniana wyżej Octavia (2 670 rejestracji).

Oprócz Octavii i Rapida, marka Skoda uplasowała na liście TOP-10 za luty jeszcze jeden swój produkt – to Fabia, która dzięki prawie 645 rejestracjom wylądowała ostatecznie na miejscu dziewiątym.

Przypomnijmy jeszcze, że na koniec minionego roku 2014 pierwsza trójka czołowych modeli osobowych polskiego rynku przedstawiała się kolejno – Octavia, Fabia oraz Focus. Dla porównania, Rapid sklasyfikowany został "dopiero" na miejscu siódmym.

W lutym 2015 pierwsza dziesiątka najczęściej rejestrowanych na polskim rynku nowych samochodów osobowych przedstawia się następująco:
 1.   Skoda Octavia: 1 242 sztuki
 2.   Ford Focus: 948 sztuk
 3.   Skoda Rapid: 930 sztuk
 4.   Toyota Yaris: 875 sztuk
 5.   Opel Corsa: 771 sztuk
 6.   Toyota Auris: 769 sztuk
 7.   Opel Astra: 756 sztuk
 8.   Volkswagen Golf: 747 sztuk
 9.   Skoda Fabia: 643 sztuki
10.  Dacia Duster: 571 sztuk


Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w sekcji MOTOTRENDY | RANKING TOP50/TOP10 na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są co miesiąc, wraz z pozyskaniem nowych danych.

IBRM Samar dopuszcza możliwość wykorzystania części prezentowanego powyżej materiału jedynie za podaniem źródła oraz aktywnego linku do tego materiału.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane