/  / Ranking ubezpieczycieli komunikacyjnych UFG

Ranking ubezpieczycieli komunikacyjnych UFG

UFG|
null
© Skoda
null

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował najnowszą edycję rankingu, w którym uwzględniono firmy na podstawie jakości danych w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych. Kto wypada pod tym względem najlepiej?

Klasyfikację UFG sporządzono w oparciu o osiem wskaźników uwzględniających m.in. terminowość, kompletność i jednoznaczność przesyłanych danych o polisach i szkodach, ale też odsetek błędnych (unieważnianych) rekordów. Ranking otwiera PZU, Compensa i Warta. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Aviva i Link4, które zajmują odpowiednio miejsce czwarte i piąte.

Jak wskazują autorzy opracowania, największego skoku w klasyfikacji dokonały Aviva i PZU, wspinając się odpowiednio o dwanaście i dziewięć pozycji. Ranking pokazuje również, że są możliwe inne kryteria oceny firm oferujących polisy OC i AC niż tylko wysokość składki.

"Nasz ranking ma na celu zmobilizowanie firm do dbałości o jakość oraz terminowość przesyłania danych do Ośrodka Informacji Funduszu - mówi Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG. "Utrzymanie wysokiej jakości tych danych leży bowiem w interesie całego rynku. Szczególnie teraz, gdy rosną ceny polis i rzetelna informacja o historii ubezpieczenia danego kierowcy ma wpływ na precyzyjne wyliczenie wysokości jego składki".

Na koniec 2015 roku w bazie OI UFG znajdowały się informacje o aktywnych umowach ubezpieczenia OC – dla 21,73 mln pojazdów (przed rokiem 20,88 mln) oraz AC – dla 4,93 mln pojazdów (odpowiednio 4,67 mln). A ponadto informacje o blisko 2,1 mln wypłat odszkodowań z tych polis (OC i AC).

W ciągu ubiegłego roku firmy ubezpieczeniowe skierowały do bazy OI UFG ponad 144 mln zapytań o historię ubezpieczenia posiadaczy i kierowców pojazdów oraz 120 mln zapytań o szkody przez nich spowodowane.

Widać poprawę
"Kolejne lata publikacji rankingu wskazują systematyczny wzrost rzetelności ubezpieczycieli w zasilaniu ogólnopolskiej bazy danych ubezpieczeń komunikacyjnych - zauważa Sława Cwalińska Weychert, wiceprezes UFG. "Warto podkreślić, że różnice między ubezpieczycielami z pierwszej piątki rankingu są naprawdę minimalne, a również firmy z końcowych miejsc - każdego roku - wyraźnie poprawiają swoje wyniki. Cieszy więc niezwykle, że poszczególne firmy przykładają coraz większą wagę i znaczenie do jakości danych przesyłanych do bazy Funduszu".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane