/  / RANKING TOP50 | Najczęściej rejestrowane samochody w Polsce

RANKING TOP50 | Najczęściej rejestrowane samochody w Polsce

IBRM Samar|
null
© Skoda
null

Oto dostępny za darmo najnowszy ranking 50 najbardziej popularnych modeli osobowych na polskim rynku za październik bieżącego roku. Czy w porównaniu z zestawieniem wrześniowym zaszły jakieś ciekawe zmiany na samym szczycie listy?

Odpowiedź brzmi: "nie". W porównaniu z rankingiem TOP-3 za wrzesień pierwszą trójkę czołowych modeli w miesiącu październiku tworzą ci sami gracze i to w dokładnie tej samej kolejności. Na pozycji lidera znów znajdziemy Octavię, która jako jedyna na całej liście uzyskała wynik powyżej 1 400 rejestracji.

Około 200 rejestracji mniej niż Octavia uzyskała druga na liście październikowej Skoda Fabia (1 200 egzemplarzy), natomiast miejsce trzecie padło łupem Focusa, który może pochwalić się wynikiem ponad 820 rejestracji.

W porównaniu z zestawieniem miesięcznym za wrzesień spory awans odnotowały w październiku trzy modele: kolejno jest to Renault Clio (aktualnie pozycja czwarta; awans o cztery oczka), Toyota Yaris (aktualnie pozycja szósta; awans o cztery oczka), a także Skoda Superb, która awansowała aż o 11 pozycji.

Dzięki temu w czołowej dziesiątce listy za październik mamy aż trzech reprezentantów marki Skoda. Najlepszym w tym roku wynikiem Superba poza październikiem było dotychczas miejsce 18-te, zdobyte w rankingu miesięcznym za wrzesień, oraz lokata 17-ta z maja.

Na koniec całego ubiegłego roku Skoda Superb zajęła pod względem wolumenu rejestracji na polskim rynku miejsce 33. W bieżącym roku kalendarzowym, licząc łącznie od stycznia do października, flagowa limuzyna czeskiego producenta jest już na pozycji 24.

W październiku pierwsza dziesiątka najczęściej rejestrowanych na polskim rynku nowych samochodów osobowych przedstawia się następująco (w nawiasie podano lokatę zajmowaną przez dany model w zestawieniu miesięcznym za wrzesień):
1.   Skoda Octavia: 1 431 rejestracji (1)
2.   Skoda Fabia: 1 212 rejestracji (2)
3.   Ford Focus: 824 rejestracji (3)
4.   Renault Clio: 638 rejestracji (8)
5.   Toyota Auris: 628 rejestracji (5)
6.   Toyota Yaris: 593 rejestracji (10)
7.   Skoda Superb: 542 rejestracji (18)
8.   Volkswagen Golf: 541 rejestracji (7)
9.   Opel Astra: 537 rejestracji (4)
10. Hyundai ix35: 522 rejestracji (6)

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.


Autor: Rafał Żaglewski
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane