/  / Ranking modeli TOP-50 w Polsce za rok 2012

Ranking modeli TOP-50 w Polsce za rok 2012

null
© Skoda
null

Oto dostępny za darmo ranking 50 najpopularniejszych modeli osobowych na polskim rynku za cały rok 2012. Liderem zestawienia jest Skoda Octavia, która wyprzedza w tych statystykach kolejno Opla Astrę oraz Skodę Fabię.

Jak wynika z danych rejestracyjnych za rok 2012, najpopularniejszym modelem osobowym na rynku polskim była Skoda Octavia. Samochód producenta z Mlada Boleslav uzyskał łącznie wynik ponad 15 000 egzemplarzy.

Co ciekawe, z wynikiem około 16 000 sztuk Skoda Octavia była też liderem rankingu TOP-50 w Polsce za cały rok 2011.

W roku ubiegłym drugie miejsce na polskim rynku zapewnił sobie Opel Astra, którego wynik rejestracyjny to prawie 9 000 egzemplarzy. Gorszy rezultat zaledwie o 95 sztuk uzyskała natomiast trzecia w kolejności Skoda Fabia.

Przypomnijmy, że na koniec roku 2011 również te trzy wymieniowe wyżej modele zajęły najwyższe miejsca na podium i to dokładnie w tej samej kolejności.

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane