/  / Range Rover Evoque z zastrzykiem mocy

Range Rover Evoque z zastrzykiem mocy

LAND ROVER|
null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na marcowym salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutują dwie nowe, prestiżowe wersje modelu Range Rover Evoque – Autobiography oraz Autobiography Dynamic.

Land Rover wprowadza wersję wyposażenia Autobiography dla dwóch nowych modeli Range Rover Evoque: obok flagowego modelu Autobiography dostępna będzie także mocniejsza i bardziej sportowa wersja Autobiography Dynamic z turbodoładowanym silnikiem o mocy 285 KM i zoptymalizowanym pod kątem podwyższonych osiągów i bardziej precyzyjnych właściwości jezdnych zawieszeniem.

Uzupełnieniem dotychczasowej oferty pokładowych rozwiązań systemu informacyjno-rozrywkowego Evoque będzie debiutujący we wszystkich wersjach modelu system Land Rover InControl Apps. InControl Apps to rozwiązanie umożliwiające korzystanie z aplikacji na smartfona w samochodzie, zoptymalizowanych do wyświetlania na pokładowym ekranie dotykowym z zachowaniem oryginalnego interfejsu użytkownika i wszystkich funkcji.

Wystarczy pobrać Land Rover InControl Apps na smartfon i podłączyć urządzenie do portu USB w samochodzie, aby obsługiwać aplikacje na ekranie dotykowym Evoque i uzyskać dostęp do nowych treści przy każdej aktualizacji aplikacji.

Nowa technologia pokładowa stanowi uzupełnienie dotychczasowego systemu informacyjno-rozrywkowego Evoque, zwiększając wygodę korzystania z aplikacji zainstalowanych w smartfonach marki iPhone lub urządzeniach z systemem Android.

Wersje wyposażenia Autobiography i Autobiography Dynamic charakteryzują się także odważną stylistyką nadwozia, podkreślającą jego dynamikę poprzez takie elementy jak zmieniona atrapa grilla, niższy przedni spoiler, przednie reflektory i tylne światła w technologii Jewel-Like oraz 20-calowe, kute obręcze ze stopów aluminium.

Wersję Autobiography można łatwo rozpoznać także po masywnym oznaczeniu na tylnej klapie oraz wlotach powietrza w przednich błotnikach. We wszystkich wersjach Evoque Dynamic debiutuje także ekskluzywny jaskrawo-pomarańczowy lakier metalizowany Phoenix Orange.

W kabinie wersja Autobiography jest wyposażona w luksusową skórzaną tapicerkę w jednym z sześciu kolorów. Nabywcy odmiany Autobiography Dynamic będą mieli do wyboru wnętrze Dynamic lub tapicerkę skórzaną oraz cztery kolory wentylowanych foteli w wersji Sport lub Premium. Nazwę Autobiography wytłoczono także na zagłówkach oraz umieszczono w podświetlonych progach widocznych po otwarciu drzwi.

Wersja Autobiography jest dostępna ze znanymi z Evoque silnikami: benzynowym o mocy 240 KM lub wysokoprężnym, rozwijającym 190 KM. Obie wersje wyposażone są w napęd 4x4 oraz zapewniającą elastyczność i oszczędność paliwa, 9-stopniową automatyczną przekładnią ZF.

Wersja Autobiography Dynamic została wyposażona w 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, którego moc i maksymalny moment obrotowy zwiększono do 285 KM i 400 Nm (tj. odpowiednio o 45 KM i 60 Nm). Dzięki dodatkowemu zastrzykowi mocy 9-stopniowa przekładnia ZF jeszcze bardziej żywiołowo reaguje na sportowy styl jazdy kierowcy, nawet w trybie Drive.

Aktywny układ napędowy (Active Driveline), oferowany opcjonalnie w pozostałych odmianach Range Rovera Evoque, w przypadku wersji Autobiography Dynamic należy do wyposażenia standardowego. Jako jeden z pierwszych na świecie układów napędu na cztery koła tego typu, poprawia on właściwości jezdne, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia zużycia paliwa, ponieważ napęd na drugą oś jest dołączany płynnie i automatycznie w razie zapotrzebowania.

Przyjemność z jazdy odmianą Autobiography Dynamic wzrośnie także dzięki zmienionej charakterystyce wspomagania układu kierowniczego, którą dostrojono pod względem zwiększonej mocy samochodu. Zawieszenie ze zmodyfikowaną geometrią, sztywniejszymi sprężynami i adaptacyjnymi amortyzatorami o zmienionej charakterystyce przyczyniło się do poprawy własności dynamicznych samochodu i pozwala na precyzyjniejsze pokonywanie zakrętów.

Aby umożliwić kierowcom pełne wykorzystanie poprawionych osiągów odmiany Autobiography Dynamic, zastosowano w niej przednie tarcze hamulcowe o średnicy zwiększonej do 350 mm. Układ TVB (Torque Vectoring by Braking) należy do wyposażenia standardowego samochodu. TVB pomaga ograniczyć podsterowność na nawierzchni o każdej przyczepności, poprawiając właściwości jezdne przede wszystkim w zakresie niskich i średnich prędkości.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane