/  / Rajdowe emocje Lukasa Podolskiego w Polo R WRC

Rajdowe emocje Lukasa Podolskiego w Polo R WRC

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnull

Piłkarz Lukas Podolski zamienił koszulkę swojego obecnego zespołu klubowego Arsenal Londyn na kombinezon Volkswagen Motorsport. Na Sardynii napastnik spędził jeden dzień z zespołem kierowców producenta z Wolfsburga.

Siedząc obok kierowcy fabrycznego Volkswagena Jari-Matti Latvali w Polo R WRC, Podolski po raz pierwszy wcielił się w rolę pilota rajdowego. Razem przejechali trzy razy liczącą ponad sześć kilometrów szutrową trasę w pobliżu Oristeo.

Na koniec testów duet Latvala/Podolski uzyskał nawet najlepszy czas dnia.

"Kocham prędkość, dlatego wcale nie czułem strachu. Wręcz przeciwnie, roller coaster z Jari-Matti w Polo R WRC sprawił mi niesamowicie dużo przyjemności - przyznał Podolski. "To szaleństwo, co ci chłopcy muszą przejść! Trzęsie tobą jak w pralce, w prawo, lewo, w górę, w dół. Siedziałem już raz w bolidzie Formuły 1, ale to, jak kierowcy rajdowi panują nad samochodem, jest po prostu niewiarygodne".

"Także fakt, ile wkładają w to wysiłku fizycznego, budzi mój szacunek. Jeśli chcesz startować w rajdzie, musisz mieć doskonałą kondycję. Po dwóch okrążeniach przy tym upale w kabinie byłem już zupełnie spocony. To absolutny sport wyczynowy, przed którym chylę czoła".

Fabryczny kierowca Volkswagena Jari-Matti Latvala, również cieszył się ze zmiany obsady w kabinie: "Lukas jest nie tylko światowej klasy piłkarzem, lecz także super człowiekiem! Jazda z nim sprawiła mi ogromną przyjemność. Dałem z siebie naprawdę wszystko, a on zupełnie się nie bał. Kilka lat temu wiozłem Alana Shaerera, z nim było trochę inaczej".

Podolski, który w wolnym czasie uważnie śledzi Rajdowe Mistrzostwa Świata, cieszy się szczególnie na start Rajdu Niemiec (22 sierpnia) w swojej rodzinnej Kolonii.
 
"Fakt, że rajd odbędzie się w Kolonii, jest wielkim wydarzeniem dla miasta. Start sprzed Katedry będzie wielką atrakcją nie tylko dla miłośników rajdów, lecz z pewnością także dla kierowców. Atmosfera z wiwatującymi fanami, samochody i do tego katedra. Takie rzeczy zdarzają się tylko w Kolonii!"
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane