/  / Rajd Audi Land of quattro Alpen Tour 2013

Rajd Audi Land of quattro Alpen Tour 2013

Audi|
null
© Audi
null

Po rajdach rozegranych w roku 2008 w USA, w Europie w roku 2009 i w Chinach w roku 2011 w kolejnej rajdowej imprezie cztery ringi chcą pokonać Alpy. 23 września rozpoczyna się Audi Land of quattro Alpen Tour.

Wystawiając cztery nowe modele RS, Audi po raz kolejny udowadnia efektywność stałego napędu na cztery koła quattro.

Łącznie 4 440 kilometrów do pokonania, 44 alpejskie przełęcze i cztery nowe RS-y z napędem na cztery koła. To w skrócie rajd Audi Land of quattro Alpen Tour 2013, który rozpocznie się już 23 września.

Trasa imprezy poprowadzi przez sześć krajów. Obejmie dwanaście etapów z Klagenfurtu do Monako i z powrotem.

Napęd quattro to przykład sukcesu, który od ponad 30 lat wpływa na oblicze marki Audi. Do dziś koncern z niemieckiego Ingolstadt sprzedał ponad 5 mln modeli quattro.

Dzięki temu Audi ma na swoim koncie więcej sprzedanych pojazdów z napędem na cztery koła niż jakakolwiek inna marka premium. W roku bieżącym sportową ofertę Audi wzbogacą cztery nowe RS-y wyposażone seryjnie w napęd quattro.

Zawodnicy reprezentujący Audi pojadą w czterech topowych modelach quattro.

Franciscus van Meel, prezes quattro GmbH, cieszy się na rajd Alpen Tour: "2013 to rok quattro GmbH. Audi RS Q3 to obok RS 5 Cabriolet, RS 6 Avant i RS 7 Sportback czwarty RS, jaki w 2013 roku wprowadzamy na rynek. W ten sposób możemy zaoferować naszym klientom aż osiem modeli. To największa paleta samochodów typu RS w naszej historii".

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w rajdzie biorą również udział legendarne Audi quattro oraz Sport quattro.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane