/  / Qashqai wyprzedził Micrę

Qashqai wyprzedził Micrę

null
© Nissan
null

I nie chodzi tu wcale o jazdę na autostradzie czy dynamiczne ruszanie spod świateł, lecz o dane mówiące o produkcji samochodów Nissana na rynku europejskim.

Nissan wytwarza samochody na rynku europejskim już od 30 lat. Dotychczas liderem rankingu produkcji wśród osobówek była Micra, która według skumulowanych danych miała na koncie 2 368 704 egzemplarze. Teraz jednak znalazł się gracz, który może pochwalić się jeszcze lepszym wynikiem. Kto to taki?

Oczywiście mowa o Qashqaiu! W ciągu mniej niż 10 lat brytyjską fabrykę Nissana w Sunderland opuściło łącznie 2 398 134 tych kompaktowych crossoverów (według stanu na koniec lutego).

Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować, że jeszcze żaden samochód w historii brytyjskiej motoryzacji tak szybko nie osiągnął pułapu 2 milionów wyprodukowanych sztuk jak właśnie Qashqai.

Powrót na Stary Kontynent
Micra produkowana była w Wielkiej Brytanii przez 18 lat. Dokładnie w latach 1992-2010. Aktualnie samochód trafia do europejskich salonów z Indii.

Co ciekawe, Micra już niebawem zadebiutuje na naszym rynku w zupełnie nowej wersji. Gdzie będzie tym razem wytwarzana? W fabryce Renault Group we francuskim Flins.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane