/  / PTF SKFS: Konie mechaniczne na start

PTF SKFS: Konie mechaniczne na start

null
© PTF SKFS
null

VII edycja Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS upłynęła pod znakiem samochodów o alternatywnym napędzie. Branżowi specjaliści wzięli pod lupę modele hybrydowe oraz elektryczne.

Część teoretyczna PTF SKFS rozpoczęła się już w lutym. Auta do testu zostały wytypowane przez członków Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych na podstawie zestawienia przygotowanego przez Partnera Merytorycznego Testu – Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Zestawienie obejmowało 10 samochodów w każdym segmencie najczęściej kupowanych przez klientów instytucjonalnych w Polsce.

Po raz pierwszy w siedmioletniej historii projektu fleet-managerowie z SKFS pod lupę wezmą pojazdy o alternatywnym napędzie. Kapituła, którą w tym roku tworzy 17 osób z szeregów SKFS, określiła także rodzaj nadwozia oraz napędu samochodów walczących o tytuł Auta Flotowego 2016 roku.

Praktyka
Podczas trzech dni Profesjonalnego Testu Flotowego testowano łącznie 62 modele w siedmiu segmentach: B, C, D, auta małe dostawcze, premium/SUV oraz EV/hybrydy. Uczestnicy łącznie przejechali ponad 15 000 km i wypełnili 797 kart oceny pojazdów. Dzięki  najnowszym rozwiązaniom w zakresie telemetrii można było nie tylko na bieżąco monitorować auta biorące udział w teście, ale przede wszystkim precyzyjnie raportować zmienne, istotne z punktu widzenia optymalizacji kosztów związanych z zarządzaniem parkiem samochodowym.

Jak wspomniano na wstępie, po raz pierwszy w historii projektu członkowie SKFS zdecydowali się na testowanie pojazdów elektrycznych. Auta te poddano próbie na takiej samej trasie jak modele z pozostałych segmentów – łącznie do pokonania było 35 km trasy miejskiej i podmiejskiej.

Wyniki PTF SKFS poznamy podczas gali, która odbędzie się 25 listopada w Warszawie.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane