/  / PSA rozpoczyna współpracę z EuraTechnologies

PSA rozpoczyna współpracę z EuraTechnologies

PSA|
null
© Citroen
null

PSA Peugeot Citroen i EuraTechnologies podpisały w zeszłym tygodniu umowę, której celem jest nawiązanie bliższej współpracy pomiędzy start-upami i drugim co do wielkości europejskim producentem samochodów w zakresie projektów wykorzystujących cyfrowe technologie

Współpraca będzie opierać się na szeregu wspólnych działań zmierzających do:
- ułatwienia kontaktów pomiędzy PSA Peugeot Citroën a firmami korzystającymi z pomocy EuraTechnologies,
- zainicjowania nowych projektów samochodów wyposażonych w mobilne technologie oraz projektów związanych z mobilnością,
- organizacji wspólnych wydarzeń takich jak hackathon,
- ułatwienia kontaktów międzynarodowych.

Pracownicy PSA Peugeot Citroën będą również dostępni na miejscu w rejonie Lille w parku EuraTechnologies na spotkania ze start-upami z francuskiego zagłębia technologicznego. Ułatwi to wejście w kontakt z Grupą i przyczyni się do rozwoju „ekosystemu” parku.

Inkubator start-upów EuraTechnologies pozwoli PSA Peugeot Citroën na bardzo wczesne wychwycenie nowych możliwości biznesowych, w ślad za praktyką dużych grup sklepów wielkopowierzchniowych, które już podjęły taki eksperyment.

Dla EuraTechnologies jest to możliwość zapewnienia start-upom szansy na praktyczne wdrożenie ich innowacyjnych rozwiązań w projektach PSA Peugeot Citroën i jednoczesne odegranie roli eksperymentalnego zaplecza nowych środków komunikacji miejskiej.

Pierwsze ogólnokrajowe zaproszenie do składania projektów zostanie ogłoszone na początku roku 2015. Jego celem będzie rozpoznanie nowych możliwości rozwoju dla samochodów wyposażonych w mobilne technologie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane