/  / Przyjemność dla uszu

Przyjemność dla uszu

Audi|
null
© Audi
null

W nowym Audi TT sprzęt muzyczny Bang & Olufsen Sound System wykorzystuje innowacyjne oprogramowanie Symphoria, dostarczające według producenta "fascynujących" przeżyć muzycznych.

Bang & Olufsen Sound System, wykorzystujący program Symphoria, zamontowano w najlepiej wyposażonej wersji nowego Audi TT. Procesor za pomocą mikrofonu analizuje wszystkie niepożądane dźwięki wewnątrz pojazdu, by zoptymalizować moc i jakość dochodzącej do uszu słuchaczy muzyki. Dzięki współpracy z nawigacją MMI Navigation plus dźwięk odtwarzany jest w formacie 5.1 Surround.

Wzmacniacz o mocy 680 watów steruje dwunastoma głośnikami, w tym dwoma centralnymi i dwoma zabudowanymi w drzwiach głośnikami basowymi.

Oprócz walorów dźwiękowych system wyróżnia się również niecodzienną stylistyką: ozdobiona logo duńskiego producenta HiFi listwa z epoksydowanego aluminium przebiega u brzegów głośników niskotonowych, a wąski światłowód oświetla je białymi diodami.

Wspólnie z Fraunhofer Institut fur Integrierte Schaltungen w Erlangen, zajmującym się układami scalonymi, Audi stworzyło Symphorię, czyli oprogramowanie do optymalizacji i odtwarzania sygnałów dźwiękowych. W pierwszym etapie program za pomocą analizy semantycznej oddziela poszczególne składniki dźwięku w obrębie jednego sygnału audio. Potem te wydzielone obiekty dźwiękowe odtwarza we wnętrzu samochodu.

Dźwięk zyskuje na wymiarze i głębi oraz daje zupełnie nowe wrażenie przestrzenne. Każdy pasażer ma zapewniony odbiór o doskonałej jakości i wyjątkowej precyzji.

Oprogramowanie Symphoria to pierwszy krok Audi na drodze ku 3DSound – technologii, którą Audi zaprezentowało po raz pierwszy w 2013 roku na wystawie Consumer Electronics Show w Las Vegas. Dzięki rozwiązaniu 3D-Sound dźwięk słyszany jest przestrzennie i daje wrażenie, jakby dobiegał z wysokości, znad głów słuchaczy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane