/  / Przez całe USA bez pomocy kierowcy

Przez całe USA bez pomocy kierowcy

null
© Delphi
null

Już niedługo przekonamy się, czy samochód bez ingerencji kierowcy jest w stanie sam przejechać wszerz całe Stany Zjednoczone – z San Francisco w Kalifornii do Nowego Jorku.

Firma Delphi Automotive chce zorganizować najdłuższy przejazd jaki kiedykolwiek miał miejsce w Ameryce Północnej z udziałem automatycznie sterowanego pojazdu. Podróż od zachodniego do wschodniego wybrzeża USA rozpocznie się 22 marca w okolicach mostu Golden Gate w San Francisco. Trasa obejmie ponad 5 600 kilometrów.

Podróż pozwoli inżynierom Delphi na zweryfikowanie danych dotyczących dalszego rozwoju technologii aktywnego bezpieczeństwa, które stanowią szybko rozwijający się segment przemysłu motoryzacyjnego. W trakcie podróży przez całe USA pojazd będzie musiał poradzić sobie w różnych warunkach i na różnych terenach, przy potencjalnie pojawiających się zagrożeniach w ruchu drogowym – w okolicznościach, których nie da się przetestować w laboratorium.

"Delphi odniosło znaczące sukcesy, testując swoje automatycznie kierowane pojazdy na terenie Kalifornii i na ulicach Las Vegas - mówi Jeff Owens, dyrektor ds. nowych technologii. "Teraz nadszedł czas aby sprawdzić nasz pojazd w realiach wymagających warunków drogowych".
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane