/  / Przedsmak nowego Infiniti QX50?

Przedsmak nowego Infiniti QX50?

null
© Infiniti
null

Wygląda na to, że średniej klasy Infiniti QX50 niebawem doczeka się następcy. Zapewne będzie to SUV o bardziej sportowej stylizacji niż obecnie.

Przy okazji niedawno zakończonej wystawy Auto China 2016 w Pekinie marka Infiniti zaprezentowała premierowo swój nowy model studyjny firmowany nazwą QX Sport Inspiration. Oficjalnie jest to zapowiedź nowego SUV-a w klasie średniej. Samochód mierzy na długość 4600 mm, a do tego dorzuca spory rozstaw osi (2800 mm) i prześwit wynoszący 23 cm.

QX Sport Inspiration wyróżnia się przy tym zwartymi liniami, muskularnymi nadkolami, optycznie wysoko położonym środkiem ciężkości, długą maską i elementami stylistyki, które mogą kojarzyć się z coupe. Zarazem łatwo dopatrzyć się tu analogii z takimi modelami jak Infiniti Q30/QX30, które powstały dzięki współpracy aliansu Renault-Nissan (marka Infiniti do niego należy) oraz Daimler AG.Według niektórych doniesień z prasy motoryzacyjnej, gotowa wersja produkcyjna na bazie Infiniti QX Sport Inspiration mogłaby pojawić się na rynku pod koniec 2017. Ale nie jest to informacja potwierdzona …
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane