/  / Przedsmak Forda Focusa 4

Przedsmak Forda Focusa 4

null
© Ford
null

Wygląda na to, że przy okazji zmian modernizacyjnych fordowscy konstruktorzy chcą podkręcić w aucie przede wszystkim zwinność i właściwości jezdne do poziomu, z których zasłynął Focus drugiej generacji.

Tak przynajmniej twierdzi brytyjski Auto Express, który nowemu Focusowi poświęcił obszerny artykuł, a nawet wykorzystał wygenerowane komputerowo zdjęcia, które przedstawiać mają auto w ostatecznej wersji produkcyjnej (PATRZ TUTAJ).

Focus 4 podobnie jak poprzednik będzie sprzedawany w różnych częściach świata jako element programu One Ford, jednak podczas prac projektowych koncern postanowił kierować się w pierwszej kolejności preferencjami klientów europejskich. Firma pozostanie zapewne przy dotychczasowej platformie – inżynierom postawiono zadanie, aby zachować komfortowy charakter konstrukcji, ale jednocześnie poprawić właściwości jezdne tak, aby dawały co najmniej tyle frajdy co klientom wybierającym Focusa pierwszej i drugiej generacji.

Co ważne, gama modelowa Focusa 4 najprawdopodobniej zostanie zbudowana według podobnego schematu jak w przypadku najnowszej Fiesty. A to oznacza wprowadzenie do oferty m.in. sportowej odmiany ST-Line, rekreacyjnej wersji Active z lekko podniesionym zawieszeniem i być może nawet możliwością zamówienia napędu na obie osie, jak również topowego Vignale, które zawiera w sobie specjalny pakiet obsługi klienta.

Ford Focus nowej generacji spodziewany jest w roku 2018. Dziennikarze spekulują nawet, że do gamy trafić może nie tylko wersja hybrydowa, a nawet model wyłącznie z napędem elektrycznym.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane