/  / Przeboje rynkowe spod znaku Skody

Przeboje rynkowe spod znaku Skody

null
© Skoda
null

Skoda Octavia zakończyła rok kalendarzowy 2014 jako zdecydowany lider sprzedaży wśród wszystkich modeli czeskiego producenta. Niewiele brakowała, a "czeszka" osiągnęłaby nawet wynik 400 000 sztuk.

Octavia – dzięki około 389 300 egzemplarzom dostarczonym na rynek w całym roku ubiegłym – pewnie zajęła pierwsze miejsce jako najchętniej kupowana Skoda na światowym rynku nowych osobówek. Uzyskany wynik wykazuje ponadto wzrost o dynamice 8,3% w stosunku do rezultatu, jaki wypracowano w 2013.

Octavia zdecydowanie wyprzedziła w rankingach popularności wszystkich swoich koncernowych braci – łącznie z Rapidem, który mimo imponującej dynamiki wzrostu (+113,3%) musiał zadowolić się miejscem drugim na podium, z wynikiem około 221 400 egzemplarzy.

Natomiast trzecie miejsce w stawce przypadło Fabii (160 500 sztuk), która w nowy rok wchodzi z modelem III generacji. Już niedługo do hatchbacka dołączy w salonach dealerskich odmiana kombi jako propozycja adresowana do klientów flotowych oraz rodzin z dziećmi.

2014 okazał się też dobrym rokiem dla Skody Yeti. Wspomniany model również przekroczył w roku ubiegłym poziom 100 000 dostarczonych na rynek egzemplarzy (dokładnie 102 900 sztuk), a dynamika wzrostu wyniosła prawie 25%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane