/  / Przebój Iveco w nowym wcieleniu

Przebój Iveco w nowym wcieleniu

IVECO|
null
© Iveco
nullnullnull

Oto trzecia generacja dostawczego Iveco Daily. Samochód będzie dostępny u dealerów marki w całej Europie już od czerwca bieżącego roku.

Nowy Daily zachował klasyczną konstrukcję podwozia z poprzedniego modelu, charakteryzującą się wytrzymałością, funkcjonalnością i trwałością, a także ułatwiającą konfigurację wersji samego podwozia z kabiną. Klienci mogą jednak spodziewać się także wielu nowych rozwiązań, które zaoferuje im Daily.

Zmiany wprowadzono zarówno w wersji kabinowej, jak i w furgonie, ale firma skupiła się przede wszystkim na tej drugiej wersji, w której poprawiono wszystkie parametry dotyczące właściwości jezdnych i ładowności. Zoptymalizowano pojemność przestrzeni ładunkowej oraz ułatwiono dostęp do niej.

Pojemność furgonu wzrosła dzięki modyfikacjom proporcji między rozstawem osi, długością całkowitą i długością podłogi w części ładunkowej. Modyfikacje te umożliwiły skonstruowanie nowych odmian o kubaturze 18 i 20 m3 (najlepszy wynik w tej klasie) oraz odmiany 11 m3 (najlepszy wynik wśród podobnych modeli na rynku pod względem efektywności wykorzystania przestrzeni ładunkowej, mierzonej stosunkiem długości części ładunkowej do całkowitej długości pojazdu).

Trzecią generację Iveco Daily przygotowano ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań firm. Zmniejszenie zużycia paliwa o ponad 5% w porównaniu z poprzednim modelem oznacza znaczną redukcję całkowitego kosztu posiadania pojazdu (TCO).

Znacząco poprawił się także komfort użytkowania. W kabinie jest wygodniej i ciszej, a pozycja za kierownicą daje według producenta wrażenie prowadzenia samochodu osobowego.

Ergonomicznemu wnętrzu (najwyższy poziom w tej kategorii pojazdów) towarzyszy lepsze wyciszenie, bardziej efektywna klimatyzacja i wysoki komfort jazdy bez względu na obciążenie ładunkiem.

Uzupełnieniem oferty nowego Iveco Daily będą mikrobusy opracowane pod kątem potrzeb przedsiębiorstw obsługujących zarówno zbiorowy transport pasażerski w miastach, jak i szybkie przewozy osób między miastami.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane