/  / Feralne diesle VW nie tylko w USA

Feralne diesle VW nie tylko w USA

null
© Volkswagen
null

Grupa Volkswagen przyznaje, że problem z samochodami wyposażonymi w silniki Diesla dotyczy egzemplarzy sprzedawanych nie tylko w USA – ale na całym świecie.

Wewnętrzne dochodzenie ujawniło, że łącznie chodzi o mniej więcej 5 milionów samochodów osobowych marki Volkswagen na świecie. Niektóre modele i roczniki tych samochodów (np. Golf szóstej generacji, Passat siódmej generacji oraz Tiguan pierwszej generacji) wyposażone są wyłącznie w silniki Diesla EA 189.

Jak wcześniej podano, problem nie dotyczy wszystkich nowych samochodów osobowych marki Volkswagen, które spełniają normę Euro 6 w Europie – a więc m.in. obecnych Golfów, Passatów oraz Touranów.

Herbert Diess, prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, podkreśla: "Usilnie pracujemy nad rozwiązaniem technicznym, które przedstawimy partnerom, klientom i opinii publicznej, gdy tylko będzie to możliwe. Naszym celem jest jak najszybsze poinformowanie klientów, że ich pojazdy spełniają wszystkie normy. Zapewniam Państwa, że Volkswagen robi wszystko, co tylko możliwe, aby odzyskać zaufanie klientów, dealerów i opinii publicznej".

Marka Volkswagen Samochody Osobowe poinformuje wszystkie rynki na świecie, ilu pojazdów sprzedanych w danym kraju dotyczy ten problem. "Intensywnie pracujemy nad działaniami naprawczymi, ściśle współpracując z władzami legalizacyjnymi. Samochody, których dotyczy problem, są technicznie bezpieczne i nadają się do użytku - zapewnia Herbert Diess.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane