/  / Premiery Volkswagena w Genewie

Premiery Volkswagena w Genewie

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Cztery premiery spod znaku marki Volkswagen ujrzy szeroka publiczność podczas salonu samochodowego Genewa 2015, który otwiera swoje podwoje w dniach 5-15 marca.

Jakie nowości przygotował Volkswagen na genewskim salonie? Obok Tourana III i zmodernizowanego Sharana koncern z Wolfsburga przedstawia nowego Passata Alltracka, jak również projekt Sport Coupe Concept GTE – wyznaczający przyszły język stylistyki Volkswagena. Ale po kolei.

Volkswagen Touran III – w porównaniu ze swoim poprzednikiem – ma znacznie więcej miejsca w kabinie i daje możliwość zmiany konfiguracji wnętrza na wiele sposobów. Kolejne atuty to bagażnik o pojemności maksymalnie do 1980 l, gama sześciu silników do wyboru, a także szeroki zakres systemów, które mają za zadanie wspierać kierowcę i zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom w ruchu drogowym.

W Touranie III ważną rolę odgrywa gama nowoczesnych systemów multimedialnych – łącznie można wybierać spośród pięciu urządzeń radiowych i radiowo-nawigacyjnych, wyposażonych w kolorowe ekrany dotykowe. Możliwe jest również podłączenie do nich smartfona czy tabletu (zależnie od rodzaju urządzenia). Odbywa się to za pomocą interfejsu App Connect.

Pod względem technicznym znacznie unowocześniono także dużego rodzinnego vana – czyli Volkswagena Sharana. Znajdziemy tu liczne systemy asystujące, zarówno z dziedziny bezpieczeństwa, jak i komfortu, jak też urządzenia służące informacji i rozrywce. W gamie silnikowej wszystkie oferowane jednostki benzynowe oraz Diesla spełniają normę Euro 6. Według danych producenta, średnie zużycie paliwa w zależności od wersji udało się obniżyć nawet do 15%.

Swój debiut w Genewie świętuje ponadto nowy Passat Alltrack, oparty na nadwoziu kombi (Passat Variant). Masywne zderzaki i osłony progów, stały napęd na cztery koła 4Motion, specjalny program do jazdy terenowej, podwyższone zawieszenie oraz liczne systemy asystujące kierowcy sprawiają, że Passat Alltrack równie sprawnie radzi sobie w terenie, jak i w roli wygodnego towarzysza dalekich tras.

Na szwajcarskiej wystawie nie zabraknie modelu Sport Coupe Concept GTE. Ten czterodrzwiowy model studyjny wyposażono w hybrydowy zespół napędowy plug-in, składający się z silnika V6 TSI oraz z dwóch jednostek elektrycznych. Moc systemowa to łącznie 380 KM, a zużycie paliwa wynosi według danych fabrycznych średnio około 2 l/100 km.

Według zapowiedzi koncernu z Wolfsburga, studyjny Sport Coupe Concept GTE pełni rolę prekursora nowej stylistyki samochodów Volkswagena.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane