/  / Premiery Toyoty na Poznań Motor Show 2016

Premiery Toyoty na Poznań Motor Show 2016

null
© Toyota
null

Podczas motosalonu w stolicy Wielkopolski marka zaprezentuje szerokiej publiczności dwa najnowsze samochody hybrydowe. A do tego i pojazd napędzany wodorem.

Toyota RAV4 Hybrid będzie ważnym wzmocnieniem w gamie "ravki" – jako najmocniejsza i najbardziej ekonomiczna wersja modelowa. Napęd rozwijający do 197 koni mechanicznych pozwala płynnie przyspieszyć do setki w około 8,3 sekundy. "Japończyk" zużywa według danych fabrycznych średnio nawet od 5,1 l/100 km.

Na oszczędną jazdę w mieście ma wpływ możliwość poruszania się na samym silniku elektrycznym do prędkości 50 km/h.

RAV4 Hybrid dostępny jest z napędem na cztery koła E-Four. Umieszczony z tyłu silnik elektryczny o mocy 68 KM zapewnia optymalny rozkład masy pomiędzy osiami i lepszą kontrolę trakcji.

RAV4 Hybrid wyróżnia się bogatym wyposażeniem, na które składają się m.in. systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense oraz kamera zapewniająca podgląd otoczenia samochodu z każdej strony. Wersja Premium z napędem na jedną oś jest do wzięcia za 134 900 złotych.Przed szeroką publicznością zaprezentuje się w Poznaniu także Toyota Prius IV – stworzona na modularnej płycie podłogowej TNGA. Wyznacznikiem Priusa jest mała uciążliwość dla środowiska. Jak podaje producent, samochód potrafi spalać nawet od 3,3 litrów paliwa na 100 km przy emisji dwutlenku węgla średnio na poziomie od 76 g/km.

Ceny nowego Priusa startują od 119 000 zł. Potencjalni nabywcy będą mogli wypróbować ten samochód podczas dni otwartych 9-10 kwietnia.

Na poznańskim Motor Show będzie też można zobaczyć i napędzaną wodorem Toyotę Mirai. To świeżo upieczony zdobywca nagrody "World Green Car of The Year 2016".

Jako pierwszy seryjnie produkowany samochód Toyoty napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi Mirai nie emituje spalin, jedynie czystą wodę. Tankowanie wodoru trwa 3 minuty i zapewnia zasięg od 550 do ponad 750 km.

Mirai jest już oferowany w Niemczech, Danii oraz Wielkiej Brytanii, a także w Japonii i Stanach Zjednoczonych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane