/  / Premiera nowej Mazdy MX-5

Premiera nowej Mazdy MX-5

Mazda|
null
© Mazda
null

Światowa premiera Mazdy MX-5 nowej generacji odbędzie się na początku września – zapowiada koncern z Japonii. To będzie już czwarte wcielenie sportowego "japończyka".

Po 25 latach i wyprodukowaniu łącznie trzech generacji modelu MX-5 Mazda otwiera nowy rozdział w historii tego roadstera. Koncern wkrótce ujawni auto czwartej generacji na dwóch specjalnych imprezach, które odbędą się w Hiszpanii na początku września.

Premiera MX-5 odbędzie się w dniach 3-4 września w Barcelonie, jednocześnie z podobnymi wydarzeniami w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Goście Mazdy pierwszy raz zobaczą wówczas całkowicie nową MX-5.

Z kolei 6 września entuzjaści modelu MX-5 spotkają się w Barcelonie, aby obejrzeć najnowszą generację kultowego "japończyka". Pod hasłem "Niech żyje roadster" będzie świętowane wyjątkowa rocznica, jaką jest 25-lecie MX-5.

Nowości japońskie 2014

Od 1989 roku wyprodukowano łącznie około 945 000 egzemplarzy MX-5. Pomysł na ten model pozostaje niezmieniony: jazda roadsterem ma dawać dużo frajdy, przy zachowaniu lekkiej konstrukcji i idealnego rozkładu masy przód/tył.

"MX-5 najlepiej uosabia naszego ducha przełamywania konwencji i miłości do jazdy samochodem - podkreśla Jeff Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe. "Przyciąga uwagę kierowców od 25 lat, a model nowej generacji pozwoli nam dzielić się tą pasją z kolejnym pokoleniem użytkowników".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane