/  / Premiera nowego Volvo FH

Premiera nowego Volvo FH

Volvo Trucks|
null
© Volvo Trucks
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Od blisko 20 lat Volvo FH pozostaje flagowym modelem Volvo Trucks. Obecnie na rynek wchodzi nowa wersja tego samochodu ciężarowego. Prace nad nowym Volvo FH trwały pięć lat.

"Nowe Volvo FH w wielu dziedzinach wyznacza standardy konstrukcji samochodów ciężarowych. Na przykład, jest pierwszym pojazdem ciężarowym, który rzeczywiście wpisuje się w koncepcję społeczeństwa informacyjnego - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks. "Nowe Volvo FH zapoczątkowuje nowy rozdział w historii Volvo Trucks. To niezmiernie ważny produkt, w który sporo zainwestowaliśmy".

Od czasu rynkowej premiery nowej wersji Volvo FH w 1993 roku sprzedano ponad 650 000 tych pojazdów. To ponad 60% całkowitej sprzedaży Volvo Trucks.

"Volvo FH jest filarem naszej oferty. Dla wielu ludzi model FH jest synonimem Volvo Trucks. Nowa seria Volvo FH stanowi podstawę dla dalszej pomyślnej ekspansji rynkowej Volvo Trucks - podkreśla Nilsson.

Zwiększa rentowność firmy transportowej
Jak podkreśla producent, nowe Volvo FH jest nowatorskie pod każdym względem. Na nowo zaprojektowana klatka bezpieczeństwa kabiny i nowe systemy ostrzegawcze zapewniają większe niż dotychczas bezpieczeństwo bierne i czynne. Kubatura nowej kabiny jest większa nawet o jeden metr sześcienny, zależnie od wersji. Zarówno środowisko kierowcy, jak i przestrzeń wypoczynkowa zostały zoptymalizowane pod względem funkcjonalności.

Inteligentne technologie zapewniają niskie zużycie paliwa, a znakomite właściwości jezdne pozwalają skrócić czasy dostawy i cieszyć się większym bezpieczeństwem na drodze.

Volvo Trucks oferuje rozwiązania dla aspektów działalności transportowej, które w największym stopniu oddziałują na rentowność: ekonomiki paliwowej, dyspozycyjności i prędkości średniej.

"Wraz z wprowadzeniem na rynek układu napędowego I-Torque i tak już wysoce konkurencyjna gama silników została jeszcze bardziej udoskonalona, czyniąc Volvo FH doskonałym środkiem transportu bez względu na zastosowanie. Z kolei wysoka jakość i bezpośrednia komunikacja ze stacją obsługi gwarantują dyspozycyjność. Volvo FH niewątpliwie stanie się źródłem dodatkowych zysków dla firmy transportowej. A co najważniejsze, zapewni do 10% oszczędności paliwa - mówi Claes Nilsson.

Troska o kierowcę gwarancją wyższej wydajności
Wiele uwagi podczas projektowania Volvo FH poświęcono kierowcy. Nigdy dotąd firmy transportowe i kierowcy nie byli tak głęboko zaangażowani w projektowanie nowego pojazdu w Volvo Trucks: w sumie zebrano opinie ponad 3 000 kierowców.

Warunki pracy mają bezpośrednie przełożenie na finanse firmy transportowej. Jeżeli kierowca może wykonywać swoje obowiązki bardziej komfortowo, sprawnie i bezpiecznie, pracuje wydajniej i osiąga lepsze wyniki.

Współpraca z klientami zaowocowała szeregiem zmian w kabinie, które ułatwiają kierowcy pracę i wypoczynek.

Rozwiązania zwiększające wydajność można zobaczyć także na zewnątrz pojazdu. Jednym z nich jest bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania, usprawniający załadunek i rozładunek. Za jego pomocą kierowca może sterować zawieszeniem lub windą załadowczą albo monitorować naciski na osie zarówno w samochodzie ciężarowym, jak i przyczepie, stojąc na zewnątrz pojazdu.

"Pilot ten oszczędza kierowcy mnóstwo czasu, ponieważ nie musi on ustawicznie wchodzić i wychodzić z kabiny podczas załadunku. Zwiększa także bezpieczeństwo: wielu kierowców ulega kontuzjom właśnie podczas wsiadania i wysiadania z kabiny - wyjaśnia Claes Nilsson.

Samochód ciężarowy, który rekrutuje dobrych kierowców
Samochód ciężarowy dostosowany do potrzeb kierowcy zapewnia firmie transportowej dodatkowe korzyści. "Pojazdy popularne wśród kierowców łatwiej przyciągają najlepszych przedstawicieli tej profesji. A dobrzy kierowcy pozytywnie oddziałują na rentowność przewoźnika - stwierdza Claes Nilsson.

Nowe Volvo FH na wiele sposobów sprzyja osiąganiu większych zysków przez firmę transportową.

"Volvo FH jest elementem większego 'ekosystemu' obejmującego serwis i stacje serwisowe, inteligentne usługi, szkolenie kierowców i wiele innych elementów. Inwestując w samochód ciężarowy Volvo, inwestujesz w nowoczesne kompleksowe rozwiązanie transportowe - uważa Nilsson.

Wspiera rozwój firm transportowych i Volvo
Dzisiejsza premiera rynkowa jest dla Volvo Trucks czymś znacznie więcej niż tylko wprowadzeniem nowego produktu na rynek. "Nowe Volvo FH będzie siłą napędową Volvo Trucks przez wiele następnych lat. To samochód ciężarowy, który umocni firmy transportowe w przekonaniu, że nadal warto wybierać Volvo - mówi Claes Nilsson.

Produkcja nowego Volvo FH z przeznaczeniem na rynek europejski rozpocznie się wiosną 2013 r. Nilsson jest pewien, że nie znajdzie się nikt, kto mógłby być rozczarowany nową serią Volvo FH: "Dotychczasowa seria Volvo FH przez prawie 20 lat pozostawała niezawodnym motorem rozwoju zarówno Volvo Trucks, jak i firm transportowych na całym świecie. Jestem przekonany, że nowe Volvo FH będzie odgrywać tę samą, ważną rolę przez wiele następnych lat".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane