/  / Premie od VW za wymianę auta z feralnym dieslem?

Premie od VW za wymianę auta z feralnym dieslem?

null
© Volkswagen
null

Według informacji mediów niemieckich, Volkswagen rozważa ponoć pomysł wprowadzenia specjalnych premii dla klientów, których dotyczy afera z nielegalnym oprogramowaniem w samochodach z silnikiem Diesla.

Jak twierdzi agencja DPA, powołując się na dobrze zorientowane źródła w koncernie oraz kontakty dealerskie, Volkswagen rozważa pomysł wprowadzenia specjalnych premii przynajmniej dla części klientów, których dotyczy afera z nielegalnym oprogramowaniem w silnikach Diesla i planowana w związku z tym akcja serwisowa.

Firma mogłaby zacząć przyjmować w rozliczeniu auta objęte akcją, a równocześnie zaproponować klientom dodatkowe zachęty przy zakupie nowego egzemplarza.

Premiera zamiast "naprawy"?
Opisany pomysł w pierwszej kolejności miałby dotyczyć egzemplarzy z silnikiem TDI 1.6, gdzie modyfikacje obejmują nie tylko konieczność zmiany oprogramowania, ale również przeróbki techniczne.

Taki sposób rozwiązania problemu może z jednej strony pomóc odciążyć sieć ASO, a z drugiej strony pozwoli uniknąć też problemów natury logistycznej.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Infekcja w Volkswagenie. Czas na kurację
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane