/  / Pożegnanie Toyoty Land Cruiser V8

Pożegnanie Toyoty Land Cruiser V8

null
© Toyota
null

Już jesienią z salonów sprzedaży w Polsce zniknie model Toyota Land Cruiser V8. Klienci, którym podoba się ta terenówka, z ewentualnym zakupem powinni się pospieszyć.

Firma Toyota Motor Europe – w związku z zaostrzaniem norm emisji spalin w Unii Europejskiej – zadecydowała o wycofaniu ze sprzedaży w krajach unijnych modelu Land Cruiser V8. Ta legendarna terenówka będzie dostępna w polskich salonach do jesieni 2015 roku.

"Japończyk" nadal będzie natomiast oferowany klientom w Europie Wschodniej – w krajach takich jak Ukraina, Rosja czy Kazachstan.

Od debiutu modelu aktualnej generacji w roku 2007 sprzedaż Land Cruisera V8 wyniosła na świecie łącznie około 670 000 egzemplarzy.

Na otarcie łez
W związku z ostatnią okazją do zakupu modelu w Polsce, Toyota stworzyła wersję specjalną o nazwie Land Cruiser V8 Limited. Specyfikacja bazuje na najbogatszym wariancie Prestige + Invincible, do którego dodano takie elementy jak:
- 4-strefowa klimatyzacja oraz podgrzewana tylna kanapa
- system telematyczny MetaTrak z aplikacją mobilną
- oznaczenia "Limited"

Generalny importer Toyoty w Polsce szacuje, że przy określonej dostępności egzemplarzy w 2015 roku zamówienia będzie można składać do końca kwietnia. W ofercie firmy pozostanie natomiast model Toyota Land Cruiser 150.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane