/  / Potknięcie Mitsubishi

Potknięcie Mitsubishi

UOKIK|
null
© Mitsubishi
null

Generalny importer w Polsce poinformował o możliwości wystąpienia usterek fabrycznych w łącznie 8 500 samochodów marki Mitsubishi. Wady zostaną usunięte w ramach akcji naprawczej.

Na początek wybrane egzemplarze modelu Mitsubishi Lancer Sedan/Sportback MY 08-11, Lancer Evolution MY 08-11, a także Mitsubishi Outlander MY 08-11. Otóż na skutek zastosowania nieodpowiedniego materiału w procesie produkcji paska osprzętu w silnikach serii 4B1 może według producenta potencjalnie dojść do uszkodzenia lub pęknięcia tego elementu. Wada może doprowadzić do zaniku napędu alternatora, pompy płynu chłodzącego i pompy wspomagania. W konsekwencji może dojść do braku ładowania akumulatora, wzrostu temperatury silnika oraz zaniku wspomagania w układzie kierowniczym z jednoczesnym wyświetleniem stosownych komunikatów ostrzegawczych na zestawie wskaźników.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest łącznie 7 006 pojazdów Mitsubishi (patrz TUTAJ).

Druga ogłoszona właśnie akcja serwisowa Mitsubishi dotyczy na polskim rynku partii 1 502 pojazdów. Dokładniej chodzi o niektóre egzemplarze modelu Mitsubishi ASX MY 2011 oraz Mitsubishi Outlander MY 11-12. Na skutek wadliwego montażu serwa wspomagania układu hamulcowego może teoretycznie dojść do pęknięcia wewnętrznej tulei przełączającej. Może to spowodować zakleszczenie się pedału hamulca w pozycji naciśniętej i całkowitego zatrzymania samochodu lub braku możliwości ruszenia.

Lista numerów VIN samochodów objętych kampanią patrz TUTAJ.

W ramach obsługi posprzedażnej producent zalecił weryfikację i wymianę wszystkich wadliwych podzespołów w samochodach objętych akcją.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane