/  / Posiadacze Lexusa RX400h proszeni do serwisu

Posiadacze Lexusa RX400h proszeni do serwisu

UOKIK|

W związku z możliwością wystąpienia usterki fabrycznej w wybranych egzemplarzach modelu Lexus RX400h, generalny importer tej marki w Polsce zapowiada przeprowadzenie stosownej akcji naprawczej.

Chodzi w tym wypadku o samochody wyprodukowane w Japonii, w okresie od 24 września 2004 do 4 kwietnia 2006 oraz od 4 kwietnia 2006 do 2 lutego 2008.

Układy sterowania mocą (IPM) w zespole falownika, będącego częścią hybrydowego zespołu napędowego, zbudowane są z tranzystorów bipolarnych z izolowaną bramką (IGBT). Otóż w niektórych samochodach Lexus RX400h w związku ze zmianami charakterystyk obwodów zabudowanych równolegle do tranzystorów w niektórych punktach lutowania tranzystorów IGBT może nastąpić przekroczenie dopuszczalnej temperatury.


W rezultacie może dojść do uszkodzenia tych połączeń, sygnalizowanego włączeniem się lampek ostrzegawczych na desce rozdzielczej pojazdu.

W większości przypadków układ napędowy przejdzie w tryb sterowania awaryjnego, umożliwiającego kontynuowanie jazdy na krótkim odcinku. W nielicznych przypadkach może dojść do przepalenia głównego bezpiecznika zasilania, co spowoduje wyłączenie układu napędowego podczas jazdy.

Opisaną kampanią naprawczą objętych jest 230 samochodów Lexus RX400h (patrz TUTAJ).

Właściciele samochodów są zapraszani listownie do autoryzowanyej stacji obsługi w celu dokonania sprawdzenia auta oraz bezpłatnej wymiany nakrętek mocowania ramion wycieraczek szyby przedniej (jeśli zajdzie taka potrzeba).

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Toyota Motor Poland Company Limited.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane