/  / Porsche na szczytach Kaukazu - PPD 2014

Porsche na szczytach Kaukazu - PPD 2014

null
© Porsche
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Znad Morza Czarnego przez szczyty Kaukazu do Morza Kaspijskiego przeprawi się kawalkada 14 aut Porsche Cayenne S w ramach Porsche Performance Drive 2014. W rywalizacji międzynarodowych załóg wezmą udział cztery załogi z Polski.

Porsche Performance Drive 2014 powoli się zbliża. Do startu pozostało 5 dni. To już kolejna impreza tego typu. Do udziału w niej zaproszono kilkudziesięciu dziennikarzy reprezentujących 9 krajów: Polskę (4 załogi), Azerbejdżan (2 załogi), Czechy, Estonię, Gruzję, Rumunię, Słowację, Ukrainę oraz Węgry. Wśród nich znalazł się również przedstawiciel IBRM Samar, który będzie członkiem załogi numer 4 (TEAM 4). Wszystkie załogi poruszać się będą najnowszym modelem Porsche – Cayenne S (szczegółowe informacje dotyczące specyfikacji technicznej i wyposażenia, a także cen można znaleźć w serwisie samar.pl pod adresem: Cayenne S).

Podróż potrwa od 9 do 14 października. Wyprawa rozpocznie się nad Morzem Czarnym w Trabzon (Turcja), a następnie poprowadzi przez góry Kaukazu z przystankami w Batumi, Tbilisi i Kazbegi (Gruzja), a zakończy się nad Morzem Kaspijskim, w Baku (Azerbejdżan). 1550 km jazdy obejmie nadmorskie drogi, kręte górskie serpentyny, jak również odcinki jazdy terenowej. Załogi będą rywalizować w zawodach drużynowych w kategoriach zużycia paliwa oraz wyzwań czasowych (przejazd do określonego punktu w określonym czasie).

Zużycia paliwa? Dziwny konkurs jak na Porsche. Przecież Cayenne S, którym będą poruszali się uczestnicy konkursu to nie hybryda. Jeżeli to auto ma jechać i dojechać szybko przed innymi, musi palić... A jednak! Organizatorzy tak skonstruowali zasady, aby było szybko, ale nie za szybko. Optymalizacja przejazdu będzie kluczem do sukcesu. Wyzwań będzie zresztą więcej. Rywalizacja obejmie również inne konkurencje, których szczegóły zostaną ujawnione w trakcie przejazdu.

To jednak jeszcze nie wszystko. Chociaż załogi wciąż jeszcze nie pojawiły się na starcie, to konkurs już trwa. O co w nim chodzi? O zdobycie jak największej liczby fanów („laików”) przed startem w Trabzon. Na razie nasza załoga – TEAM 4, w której oprócz reprezentanta Samaru znajdują się również dziennikarze reprezentujący redakcje INTERII, TOP GEAR oraz MEN’S HEALTH, zajmuje drugą pozycję. Przed nami, z niemal dwukrotnie większą liczbą fanów załoga z Rumunii, która wystartowała bardzo ostro. Czy ich pokonamy, zależy od naszych fanów, których mamy nadzieję pozyskać.

                        POMOŻECIE?

Z góry za to dziękujemy. Liczbę fanów uzyskaną przez poszczególne załogi można weryfikować poprzez ich facebookowy profil. Wystarczy w filtrze wprowadzić słowo TEAM. Pojawi się lista wszystkich załóg (i nie tylko ).

Jak dają sobie radę SUV-y i ich załogi na bezdrożach Kaukazu, będzie można śledzić na bieżąco w Internecie na stronie http://www.porscheperformancedrive.com) oraz na facebookowym profilu poszczególnych załóg. Oczywiście najciekawsze zespołowe relacje znajdziecie na profilu naszej załogi: https://www.facebook.com/pages/Team-4-Poland-Porsche-Performance-Drive/1617357131824488). Trzymajcie kciuki za Team 4, a także za pozostałe polskie załogi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane