/  / Porsche Macan na 4 "gary"

CENY | Porsche Macan na 4 "gary"

null
© Porsche
null

Do gamy kompaktowego SUV-a marki Porsche dołącza bazowa wersja, którą napędza 4-cylindrowy silnik turbo 2.0. Znamy już cenę tej ponad 250-konnej wersji na rynku polskim.

Turbodoładowany dwulitrowiec trafił pod maską modelu Porsche Macan przy okazji zmian na kolejny rok modelowy. Benzyniak osiąga moc maksymalnie 252 KM w zakresie od 5000 do 6800 obr./min. Standardowo współpracuje z 7-stopniową przekładnią dwusprzęgłową PDK.

Jak zapowiada producent z Zuffenhausen, Macan z nowym silnikiem turbo gwarantuje kierowcy sprint do setki w czasie 6,7 sekundy. Jeśli do auta wybrano dodatkowo pakiet Sport Chrono, wówczas czas ten zostaje skrócony do 6,5 s. Prędkość maksymalna to natomiast 229 km/h.

Ceny od 226 400 złotych
Według oficjalnych danych fabrycznych, bazowa wersja Porsche Macan charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa od 7,2 do 7,4 l/100 km (cykl NEDC). Różnice zależą w tym wypadku od rozmiaru zamontowanych felg i opon.

Wizualnie bazowa wersja Macana różni się od reszty gamy jedynie detalami. Z zewnątrz mamy czarne obramowania bocznych szyb, ukryte za 18-calowymi obręczami zaciski hamulcowe w tym samym kolorze oraz dwie pojedyncze końcówki układu wydechowego ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

Wiele standardowych elementów odpowiada tym w modelu S – przykładowo Macan jest wyposażony w fotele z 8-kierunkową regulacją po stronie kierowcy, środkowe panele siedzeń z alcantary, nowy system multimedialny PCM oraz elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika.

Rynkowy debiut bazowej odmiany Porsche Macan nastąpić ma w czerwcu. Klienci mogą składać zamówienia w cenie od 226 400 złotych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane