/  / Poproszę Forda z 1.0 EcoBoost!

Poproszę Forda z 1.0 EcoBoost!

null
© Ford
null

Fordowski silnik benzynowy 1.0 EcoBoost sprawdził się już pod maską takich modeli jak np. Fiesta oraz Focus. W najbliższych miesiącach dołączy też do oferty jeszcze większego Mondeo nowej generacji.

Jak wynika z podsumowania wyników sprzedaży nowych samochodów marki Ford w Europie za pierwsze półrocze, statystycznie 1 na 5 aut tego producenta kupionych przez klientów miało pod maską doładowany silnik benzynowy 1.0 EcoBoost. W sumie od stycznia sprzedano na Starym Kontynencie około 120 000 tak wyposażonych Fordów, co w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej daje wzrost o dynamice ponad 15%.

Ford podkreśla nawet, że jego 1.0 EcoBoost to aktualnie najlepiej sprzedający się na rynku europejskim silnik benzynowy z turbosprężarką (dane za pierwsze półrocze 2014).

W gamie modelu Ford B-Max sprzedaż egzemplarzy wyposażonych w omawianą jednostkę napędową stanowi dla całego rynku europejskiego około 47%. W przypadku Focusa jest to udział na poziomie 33%, a u Fiesty – ponad 30%.

Na rynku niemieckim sprzedaż wersji 1.0 EcoBoost stanowi w przypadku Focusa nawet 41%.

W tym miejscu przypomnijmy jeszcze, że omawiany silnik 3-cylindrowy EcoBoost niedługo trafi na listę wyposażenia w gamie nowego Forda Mondeo, który reprezentuje europejski segment aut średniej wielkości (!). Po drugie, z myślą o klientach biorących pod uwagę zakup Fiesty przygotowano specjalnie wersje Fiesta Red Edition oraz Black Edition, gdzie pojawi się nowa odmiana fordowskiego silnika o mocy aż 140 koni. Jak widać, konstrukcja 1.0 EcoBoost nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane