/  / Ponownie tankujemy za 5 złotych

PALIWA | Ponownie tankujemy za 5 złotych

E-Petrol|
null
null

W tym tygodniu średnie ceny niektórych paliw są stabilne w stosunku do poprzedniego. Ceny benzyn powędrowały nieznacznie w górę, natomiast ceny diesla i LPG pozostały na poziomie sprzed tygodnia.

Obecnie średnia cena detaliczna benzyny bezołowiowej 95 wynosi 4,77 zł/l. Jest to o 1 grosz więcej niż tydzień temu, kiedy to kosztowała ona 4,76 zł/l.  Litr mniej popularnej benzyny 98 kosztuje obecnie 5,02 zł, co oznacza trzygroszową podwyżkę ubiegłotygodniowej ceny, która wynosiła 4,99 zł. Po raz pierwszy od grudnia 2014 roku średnia cena tego paliwa przekroczyła barierę 5 zł/l.

Przeciętna cena oleju napędowego nie uległa zmianie w porównaniu z ceną z poprzedniego tygodnia, która uplasowała się na poziomie 4,69 zł. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której litr diesla jest tańszy od litra benzyny 95 o 8 groszy.

Na rynku detalicznym LPG obserwujemy stagnację już od 2 tygodni. Średnia cena autogazu znajduje się na poziomi 1,99 zł/l już przez trzeci tydzień. Wynika to z bardzo stabilnej sytuacji na rynku hurtowym oraz spadków w sektorze półhurtowym. Pozwala to właścicielom stacji na uzyskanie godziwej marży przy sprzedaży tego paliwa.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane