/  / Polska edycja Top Gear Live już 21 września

Polska edycja Top Gear Live już 21 września

null
null

Wyścigi rydwanów zbudowanych na bazie skuterów i pokaz samochodowego curlingu urozmaicą moto-spektakl Top Gear Live, który stanie się częścią czwartej edycji Verva Street Racing. Miłośnicy mocnych wrażeń będą mogli obejrzeć widowisko już 21 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kultowe show poprowadzą znane z ekranu gwiazdy: Jeremy Clarkson, James May oraz Richard Hammond. Dołączy do nich również tajemniczy Stig.

Ekipa Top Gear będzie kierować akcją z pokładu mobilnego studia zbudowanego na silniku V8 Chevrolet Corvette. Nietypowa scena pozwoli nie tylko na dynamiczną narrację imprezy, ale również na najbardziej nieoczekiwane manewry, takie jak kręcenie bączków.

Fanom Top Gear Live i Verva Street Racing odpowiedniej dawki adrenaliny dostarczy rywalizacja mechanicznych rydwanów (Moped Chariots). Starożytna forma rozrywki, którą kochali Rzymianie, została zaadaptowana przez zespół Top Gear do realiów XXI wieku. Zamiast koni dwukołowe pojazdy pociągną skutery, a w roli woźniców wystąpią prezenterzy programu.

Równie ciekawą atrakcją będą zawody w motoryzacyjnej wersji curlingu, czyli jednej z bardziej osobliwych dyscyplin sportów zimowych.

"Pierwszy w Polsce występ ekipy Top Gear Live poprzedzi ekscytujący pokaz umiejętności zawodników Orlen Team i Verva Racing Team. Adam Małysz czy Kuba Giermaziak to nazwiska gwarantujące emocje i wysoką dawkę adrenaliny. Specjalnie dla fanów driftu szykujemy niespodziankę z udziałem Kuby Przygońskiego, który poprowadzi ponad 1000-konną Toyotę GT86 - zapowiada Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen.

Jak dotąd Top Gear Live obejrzało ponad 1,75 mln widzów na całym świecie, a każda trasa wiąże się z interesującymi statystykami: rokrocznie podczas jej realizacji wykorzystuje się 135 ciężarówek, 3 statki, samolot transportowy oraz ponad 150 zestawów opon. Nigdy dotąd jednak nie została wykorzystana cała płyta stadionu, a prowadzący po raz pierwszy poprowadzą show na obiekcie o tak dużej pojemności.

Widowisko zawojowało już liczne kraje, między innymi Australię, Holandię, Rosję, Republikę Południowej Afryki i Wielką Brytanię. Występ w Polsce będzie pierwszym w Europie Środkowej - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

"Wiemy, jak ogromną rzeszę fanów ma Top Gear w Polsce, dlatego też bardzo ekscytująca jest dla nas współpraca z Verva Street Racing i przeprowadzenie specjalnej edycji Top Gear Live na tak wspaniałym stadionie - mówi James Cooke-Priest, dyrektor ds. operacyjnych Top Gear Live.

Dalsze informacje na temat imprezy Top Gear Live znaleźć można TUTAJ.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane