/  / Polowanie na Golfa

Polowanie na Golfa

null
© Volkswagen
null

Volkswagen Golf w dalszym ciągu pozostaje poza zasięgiem rywali w wyścigu o tytuł najchętniej kupowanego modelu osobowego w Europie. Przewaga z miesiąca na miesiąc staje się coraz większa.

Jak wynika z opracowania firmy JATO Dynamics, w maju Volkswagen Golf uzyskał na europejskim rynku nowych samochodów osobowych wynik blisko 44 800 rejestracji. To wprawdzie mniej niż rok wcześniej o 4,6%, jednak warto dodać, że reszta peletonu i tak pozostaje daleko z tyłu. Za Golfem w rankingu popularności plasuje się kolejno Ford Fiesta (25 400 sztuk) oraz Renault Clio (24 100 egzemplarzy).

Dominacja Volkswagena Golfa na rynku europejskim nie podlega też żadnej dyskusji, jeśli przyjrzymy się danym zbiorczym za okres od stycznia do końca maja. Otóż kompakt z Wolfsburga już przekroczył poziom łącznie 225 000 rejestracji, natomiast drugi w kolejności gracz – czyli Ford Fiesta – ma na koncie "tylko" niecałe 140 200 egzemplarzy.

Wśród ścisłej czołówki rynku europejskiego duże wzrosty notuje m.in. Opel Corsa oraz Nissan Qashqai, których wyniki za okres pięciu miesięcy bieżącego roku wykazują wzrost odpowiednio o 15,8% i 11,3%. Do czoła peletonu coraz mocniej przepycha się też Volkswagen Passat. Większy brat Golfa wprawdzie nie osiągnął jeszcze wyniku 100 000 egzemplarzy, jednak na brak zainteresowania klientów narzekać nie może (+37,3%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane