/  / Policyjny Golf na prąd

Policyjny Golf na prąd

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

Model Volkswagen Golf w wersji z napędem elektrycznym już znamy. Jednak taki samochód przystosowany do służby w policji to już zdecydowanie nowa propozycja.

Marka Volkswagen Samochody Osobowe ma duże doświadczenie w konstruowaniu pojazdów specjalnych. W ofercie znajdują się samochody policyjne, karetki, auta dla szkół jazdy oraz samochody przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Teraz po raz pierwszy zalety napędu elektrycznego będą dostosowane do specyficznych wymagań policyjnych. Razem z policyjną sygnalizacją świetlną i dźwiękową w e-Golfie zamontowane zostanie także nowoczesne radio cyfrowe.

Volkswagen e-Golf może pochwalić się doskonałym jak na swoją klasę zużyciem energii (12,7 kWh/100 km). Wóz napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 115 KM, uzyskującym natychmiast po uruchomieniu maksymalny moment obrotowy 270 Nm. Kierowca przyspiesza do 60 km/h w 4,2 sekundy, a do 100 km/h – w 10,4 sekundy.

Według Volkswagena, zasięg w zależności od profilu trasy i obciążenia wynosi między 130 a 190 kilometrów.

Zanim e-Golf rozpocznie służbę w policji, 9 września został zaprezentowany na międzynarodowych targach wyposażenia policyjnego w Lipsku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane