/  / Policjanci ćwiczą w Szkole Jazdy Subaru

Policjanci ćwiczą w Szkole Jazdy Subaru

SJS|
null
© SJS
nullnullnull

120 policjantów na co dzień jeżdżących nieoznakowanymi pojazdami wyposażonymi w wideorejestratory odbyło szkolenie na torze wyścigowym "Kielce". Zajęcia poprowadzili instruktorzy ze Szkoły Jazdy Subaru.

Pomysłodawcą serii szkoleń była Komenda Główna Policji, a spiritus movens całej akcji stał się Krzysztof Tutak, prezes Automobilklubu Kieleckiego (właściciel toru "Kielce"). Jak przyznaje w rozmowie: "Ustalenia potoczyły się bardzo szybko. Po miesiącu zaakceptowane zostały wzajemne warunki, na jakich miało się odbyć takie szkolenie. Do programu zaprosiliśmy Szkołę Jazdy Subaru, z którą współpracujemy od kilkunastu lat".

Podzieleni na mniejsze zespoły policjanci z całego kraju zrealizowali szkolenia, których program został przygotowany przez instruktorów SJS. Uwzględniono w nim specyfikę pracy w drogówce, a także oczekiwania Komendy Głównej. Program obejmował łącznie dwa dni dynamicznych zajęć na torze wyścigowym z użyciem samochodów, jakimi pracują funkcjonariusze.

Pierwszego dnia szkolenia skupiono się na podstawach techniki bezpiecznej jazdy jak właściwa pozycja czy praca rąk na kierownicy. Była to również okazja do wytrenowania odpowiednich reakcji w sytuacjach awaryjnych, doskonalenia technik hamowania z użyciem nowoczesnych systemów z zakresu bezpieczeństwa czy ćwiczenia odruchów podczas omijania przeszkód. W tym celu wykorzystane zostały płyta poślizgowa oraz sekcje zakrętów o różnej przyczepności.

Drugi dzień szkolenia obfitował natomiast w pracę nad opanowaniem samochodu w poślizgu oraz bardzo dynamiczne ćwiczenia podczas jazdy z dużymi prędkościami. Do tego celu wykorzystany został m.in. odcinek dużej pętli toru "Kielce".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane