/  / Polacy lubią sportowe Mercedesy

Polacy lubią sportowe Mercedesy

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
null

Od stycznia do końca lipca Mercedes-AMG sprzedał w Polsce 194 sportowe samochody spod znaku gwiazdy. To prawie czterokrotnie więcej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku sprzedaż Mercedes-AMG w Polsce wzrosła do 194 sztuk. To aż o 373% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (52 auta niemieckiej marki).

Największym wzięciem klientów nad Wisłą cieszy się model CLA 45 AMG z 360-konnym, turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2 litrów i napędem na obie osie 4Matic. Od początku roku Polacy nabyli 62 takie auta. Tym samym wersja AMG ma 15-proc. udział w sprzedaży wszystkich odmian Klasy CLA na naszym rynku.

Podobną popularnością cieszy się A 45 AMG, również z 2-litrowym motorem turbo o mocy 360 KM i układem 4Matic. Od stycznia do lipca sprzedano w Polsce 59 egzemplarzy; oznacza to, że decydował się na niego statystycznie co dziesiąty nabywca Klasy A.

Niedawno w salonach Mercedes-Benz pojawił się kolejny kompaktowy samochód sportowy z Affalterbach, czyli GLA 45 AMG. Napędzany 2-litrową jednostką turbo o mocy 360 KM i dysponujący napędem na cztery koła SUV rozpędza się od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 4,8 s.

Polscy klienci chętnie wybierają również najmocniejsze wersje Klas G i S. W przypadku Klasy G aż 60% dostarczonych w tym roku aut (czyli 23 spośród 40 sztuk) stanowią odmiany 63 i 65 AMG. Warto dodać, że względem tego samego okresu ubiegłego roku ich sprzedaż wzrosła ponad dwukrotnie.

Na zakup limuzyn S 63 AMG i S 65 AMG od stycznia do lipca zdecydowało się 32 nabywców, co stanowi jedną dziesiątą łącznej sprzedaży Klasy S na polskim rynku.

Równocześnie wzrasta popularność modeli Mercedes-Benz wyposażonych w pakiety AMG, obejmujące bardziej dynamiczną stylizację, sportowe wykończenie kabiny oraz zmiany w zestrojeniu zawieszenia. W tym roku do klientów trafiło już 1 080 takich samochodów; w pakiet AMG był więc "uzbrojony" statystycznie co trzeci nowy Mercedes sprzedawany w Polsce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane