/  / Pojedynek na szczycie

Pojedynek na szczycie

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

To o rynku amerykańskim, gdzie o pierwsze miejsce w segmencie osobówek rywalizacja toczy się między Toyotą Camry a Hondą Accord. Póki co, lepsza jest Toyota.

Od początku bieżącego roku do końca lipca sprzedano na rynku amerykańskim łącznie ponad 262 400 egzemplarzy Camry. To wynik lepszy od tego uzyskanego w analogicznym okresie rok wcześniej o 8,3%.

W wyścigu o tytuł najpopularniejszego modelu osobowego na amerykańskim moto-rynku Toyota wyprzedza swojego najgroźniejszego rywala. Jest nim Honda Accord. Od stycznia na ten właśnie model zdecydowało się w USA około 220 300 klientów.

Warto dodać, że już we wrześniu Amerykanie będą mogli wyjechać z salonu dealerskiego egzemplarzem Camry po istotnych zmianach modernizacyjnych (patrz galeria zdjęciowa). W porównaniu z poprzednikiem nowa Camry wyróżnia się dzięki agresywniejszej i zdecydowanie bardziej sportowej stylistyce nadwozia. W kabinie pasażerskiej zastosowano wysokiej jakości materiały miękkie w dotyku, a także udoskonalono m.in. komfort akustyczny.

W rankingu sprzedażowym Toyota Camry wygrywa jak na razie rywalizację z Hondą Accord, ale nie jest w stanie dogonić Forda F-Series, który pozostaje najchętniej kupowanym pojazdem nowym w USA. Od stycznia pickup z błękitnym owalem na masce sprzedał się za Oceanem w liczbie łącznie 429 000 egzemplarzy i tym samym jeszcze poprawił wynik ubiegłoroczny (+0,3%).


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane