/  / Pojedynek francusko-niemiecki

Pojedynek francusko-niemiecki

null
© Renault
null

Dwa modele z Francji, a do tego dwa modele firm niemieckich zajmują aktualnie czołowe miejsca w rankingu najchętniej kupowanych osobówek na rynku w Portugalii.

Według zestawienia za okres od stycznia do końca października, liderem sprzedaży wśród nowych samochodów osobowych w kraju fado jest Renault Clio. Na malucha z rombem na masce postawiło łącznie prawie 6 400 portugalskich klientów. Z takim rezultatem Clio spokojnie dowiedzie prowadzenie do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Za modelem Renault plasuje się aktualnie kolejny reprezentant motoryzacji znad Sekwany – to Peugeot 208 (4 600 rejestracji). W przeciwieństwie do Clio auto spod znaku lwa nie może być jednak pewne utrzymania pozycji wicelidera rynku osobówek w Portugalii do końca bieżącego roku. Dlaczego? Otóż dlatego, że tylko 140 oczek dzieli Peugeot od trzeciego w zestawieniu gracza – Volkswagena Golfa.

Kompakt z Wolfsburga znalazł od stycznia na rynku portugalskim 4 460 klientów i w wyścigu o trzecie miejsce podium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Drugim reprezentantem niemieckiej motoryzacji wśród czołowych modeli osobowych na rynku portugalskim jest Volkswagen Polo. Na ten akurat model postawiło w kraju fado i porto ponad 4 100 klientów.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane