/  / Pojedynek francuskich crossoverów

Pojedynek francuskich crossoverów

null
© Peugeot
null

Renault Captur oraz Peugeot 2008 to na rynku francuskim główni gracze w segmencie miejskich crossoverów. Który model cieszy się większym wzięciem klientów nad Sekwaną?

W październiku Peugeot 2008 zanotował na rodzimym rynku francuskim łącznie prawie 5 400 rejestracji. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w segmencie miejskich crossoverów. Co równie ważne – pokonany został najgroźniejszy rywal, jakim dla 2008-ki jest Renault Captur. Samochód z rombem na masce zanotował wynik gorszy niż Peugeot o nieco ponad 100 egzemplarzy.

Dodajmy, że to dopiero drugi w tym roku kalendarzowym miesiąc, kiedy to Peugeot 2008 udało się wyprzedzić Renault Captur. Za to w zestawieniu łącznym za okres od stycznia do końca października przewaga crossovera Renault nad reprezentantem Peugeot nie pozostawia wątpliwości – różnica wynosi bowiem ponad 6 400 egzemplarzy.

W rankingu popularności za 10 miesięcy roku kalendarzowego Renault Captur zajmuje wśród wszystkich klasyfikowanych modeli we Francji miejsce trzecie, natomiast Peugeot 2008 jest na pozycji szóstej. Pierwsze jest oczywiście Renault Clio – praktycznie na 100% lider motorynku nad Sekwaną w całym roku kalendarzowym 2014.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane