/  / Pojedynek bestsellerów: Qashqai vs. Sportage

Pojedynek bestsellerów: Qashqai vs. Sportage

null
© Nissan
null

Kia Sportage kontra Nissan Qashqai. Który z tych kompaktowych SUV-ów jest lepszy? W tym roku do polskich salonów wjechał Qashqai drugiej generacji, natomiast Sportage doczekał się liftingu. Pod względem sprzedaży oba modele to zdecydowana czołówka w swoim segmencie rynkowym w Polsce.

W najnowszym wydaniu tygodnika Motor opisano ciekawe porównanie modelu Nissan Qashqai drugiej generacji, naprzeciwko którego stanęła Kia Sportage. W zestawieniu prezentowane są wersje przednionapędowe z silnikiem benzynowym: Qashqai 1.2 DIG-T Acenta (cena testowanej wersji to 81 300 złotych) oraz Sportage 1.6 GDI L (cena 82 490 złotych).

Kia Sportage zyskuje uznanie dzięki takim elementom jak np. atrakcyjnie zaprojektowane wnętrze z wystarczającą liczbą schowków i półek oraz dobre wyciszenie kabiny. "Koreańczyk" jest wprawdzie nieco droższy niż Qashqai, ale oferuje jednocześnie bogatsze wyposażenie. SUV Nissana punktuje natomiast m.in. dzięki komfortowym fotelom, bardzo dobrej ergonomii oraz wykończeniu, które wydaje się lepsze niż u koreańskiego odpowiednika, jak również w porównaniu z Qashqaiem pierwszej generacji.

Nissan Qashqai 1.6 dCi: uliczny wojownik

Dzięki pięciopunktowej przewadze całe porównanie wygrywa Nissan. Główny atut "japończyka" wytwarzanego w Wielkiej Brytanii to dostępność silnika z turbodoładowaniem, który daje większą przyjemność z jazdy (zwłaszcza w ruchu miejskim) i to przy mniejszym zużyciu paliwa.

Cały test porównawczy znaleźć można w aktualnym wydaniu tygodnika Motor (5.05.2014).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane