/  / Pojazdy elektryczne w wydaniu Scania i Siemens

Pojazdy elektryczne w wydaniu Scania i Siemens

Scania|
null
© Scania
null

Scania i Siemens nawiązują współpracę. Obie firmy wykorzystają swoje bogate doświadczenie konstrukcyjne do budowy elektrycznych układów napędowych w samochodach ciężarowych i autobusach.

W wyniku tej współpracy Szwecja może zostać pierwszym krajem na świecie, który wprowadzi do powszechnego użytku elektryczne ciężarówki poruszające się po zelektryfikowanych drogach.

Scania od dawna badała możliwość wprowadzenia napędu elektrycznego do pojazdów użytkowych. Siemens rozwijał technologię, w której energia zasilająca pojazd jest czerpana za pomocą pantografu z sieci napowietrznej. Teraz obie firmy połączyły siły.

"Dzięki temu partnerstwu szybko będą mogły stać się rzeczywistością zelektryfikowane odcinki dróg - podkreśla Henrik Henriksson, wiceprezydent zarządu i szef sprzedaży i marketingu w firmie Scania. "Elektryfikacja pozwoli osiągnąć olbrzymie oszczędności na paliwie, a nasz projekt jest fundamentem transportu drogowego niezależnego od paliw kopalnych".

Scania stale dąży do ograniczenia wpływu ciężkiego transportu na środowisko naturalne. Rozwój pojazdów elektrycznych będzie ważnym etapem ku bardziej zrównoważonym systemom transportowym.

Technologia firmy Scania, wykorzystująca hybrydowy układ napędowy (połączenie silnika o wewnętrznym spalaniu z elektrycznym), może być wsparta przez zasilanie z sieci napowietrznej lub przez dostarczanie energii elektrycznej indukcyjnie, z nawierzchni jezdni.

Na zelektryfikowanych odcinkach dróg pojazd będzie mógł korzystać wyłącznie z napędu elektrycznego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane